| Price | negotiable |
| MOQ | 1 set |
| Delivery Time | 15-30 days |
| Brand | TOUPACK |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE, ISO |
| Model Number | TY-A-M/P14-3 |
| Packaging Details | wood crates |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 sets per month |
| Max. weighing speed | 60 p/m | Place of Origin | China |
| Control system | MCU or PLC | Packaging Details | wood crates |
| Volume of single hopper | 5L | Power supply | AC220V ±10% @50Hz/60Hz, 1.5KW |
| Model Number | TY-A-M/P14-3 | Supply Ability | 50 sets per month |
| Certification | CE, ISO | Brand Name | TOUPACK |
| Payment Terms | L/C, T/T | Price | negotiable |
| Delivery Time | 15-30 days | Minimum Order Quantity | 1 set |
PLC/MCU Driven SUS 304 multihead combination weighing machine for bulk products
PLC/MCU Driven intelligent multi-head combination weighing machine for bulky goods
14 heads combination weigher specification:
| Model | TY-A-M/P14-3 |
| Max. measurement (per hopper) | 100-5000g |
| Accuracy | x (0.5) |
| Min. scale | 0.1g |
| Max. speed | 60 WPM |
| Volume of single hopper | 5L |
| Control System | MCU / PLC |
| HMI | 7’’ / 10’’ color touch screen |
| Power Supply | AC220V ±10% @50Hz/60Hz, 1.5KW |
| Packing Dimension | 1,480(L)*1,100(W)*1,238(H) mm |
| Gross weight | 330kg |
Features:
1.
Perfect
solution
to
light
but
bulky
materials
like
vegetables,
salad,
fruits,
etc
2.
Easy
to
use,
with
modular
design
and
intuitive
touch
screen
3.
Available
to
adopt
MCU
system
or
PLC
system
4.
SUS
304/
stainless
steel
316
structure
5.
Easy
to
load
or
unload
the
hopper
with
humanized
design
Application:
