| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 |
| Delivery Time | 3 -20 days after payment arranged |
| Brand | TOUPACK |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China |
| Certification | CE |
| Model Number | TY-1A-ZH-M2008-101; TY-1A-P2008-101 |
| Packaging Details | Pollywood case |
| Payment Terms | L/C, D/P, T/T |
| Supply Ability | 100set/month |
| Max. Speed | 10~30 WPM | Place of Origin | Guangdong Zhongshan China |
| HMI | 7'' color touch screen | Packaging Details | Pollywood case |
| Material | stainless steel 304 | Control System | MCU / PLC |
| Model Number | TY-1A-ZH-M2008-101; TY-1A-P2008-101 | Supply Ability | 100set/month |
| Certification | CE | Brand Name | TOUPACK |
| Payment Terms | L/C, D/P, T/T | Accuracy | 0.1g |
| Driven Type | Electric | Price | Negotiable |
| Delivery Time | 3 -20 days after payment arranged | Minimum Order Quantity | 1 |
| After Warranty Service | Video technical support, Online support | power supply | AC220V ±10% 50HZ/60HZ, 2KW |
High Precision 14 Heads Multi-Head Combination Weigher For Fruit Vegetable Salad
Application:
Suitable
for
fruits
vegetable
salad,
sheet
material
and
abnormity
material
such
as
candy,
melon
seeds,
chips,
peanut,
nutlet,
preserved
fruit,
jelly,
biscuit,
confect,
currant,
almond,
chocolate,
filbert,
compact
foodstuff,
dilatant
food
stuff,
hardware
and
plastic
can
be
weighed
by
the
ration.
Technical
Features:
1.
Select
the
best
combination
immediately
from
diversified
weight
combinations
through
computer
with
perfect
combination
of
high
precision
and
high
speed.
2.
High
precision
data-type
weighing
sensor
realizes
precise
weighing.
3.
Liquid
crystal
screen
operating
system
in
multiple
languages
as
Chinese
an
English.
Etc.
4.
IP65
degree
water-proof
and
dust-proof
design.
It
is
clean
and
sanitary
with
all
stainless
steel
parts.
Full
sealed
design
prevents
accumulation
of
material
and
facilitates
cleanng.
5.
It
can
be
fine
the
opening
ad
closing
speed
of
hopper
door
according
to
the
features
of
items
to
be
weighed,
and
prevent
crushing
and
blocking
of
material.
6.
With
powerful
digital
automatic
counting
function,
it
can
record
the
index
for
each
batch
of
product
such
as
total
bag
number,
pass
rate,
an
difference
of
single
bag,
etc.
7.
Optional
devices:
Triglyph
balance
ball,
suction
hopper,
printing
device,
tolerance
sorting
device.
Specifications:
| Model | TY-A-M14-3;TY-A-P14-3 |
| Max. Weighing (one hopper) | 100-5000g |
| Accuracy | x (0.5) |
| Min. Scale Interval | 0.1g |
| Max. Speed | 60 WPM |
| Hopper Volume | 5.0L |
| Control System | MCU / PLC |
| HMI | 7’’ / 10’’ color touch screen |
| Power Supply | AC220V/110V ±10% 50HZ/60HZ, 2KW |
| Packing Dimension |
Machine: 1,530(L)*1,530(W)*1,658(H)mm Spare parts: 1,480(L)*1,100(W)*1,238(H)mm |
| Package weight |
Machine: 600kg Spare parts: 330kg |
2. Functional:
(1).
Select
the
best
combination
immediately
from
diversified
weight
combination
through
computer
with
perfect
combination
of
high
precision
and
high
speed.
(2).
Special
revolving
vibration
is
better
for
scattering
material.
(3).
High
precision
data-type
weighing
sensor
realizes
precise
weighing.
(4).
It
can
be
finely
regulated
the
opening
&
closing
speed
of
hopper
door
according
to
the
features
of
items
to
be
weighed,
and
prevent
crushing
and
blocking
of
material.
(5).
Dimple
stainless
panel
can
help
to
convey
and
avoid
damaging
the
product.
(6).
IP65
grade
water-proof
&dust-proof
design.
It's
clear
and
sanitary
with
all
stainless
still
parts.
(7).
Displaying
every
vibration
for
working
performance
monitor.
(8).
Presetting
99
sets
of
parameter
for
programming.
(9).
Multilanguage
to
choose:
Chinese,
English,
Spanish,
Korea,
German,
French
and
Arabic
etc.