| Price | negotiatable |
| MOQ | 1 |
| Delivery Time | 20-35DAYS |
| Brand | TOUPACK |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE |
| Model Number | TY-Machine |
| Packaging Details | Wood case , ship by sea . |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 30 SET/MONTH |
| Place of Origin | China | Packaging Details | Wood case , ship by sea . |
| Color | silvery | Model Number | TY-Machine |
| Supply Ability | 30 SET/MONTH | Certification | CE |
| original place | China | Brand Name | TOUPACK |
| Payment Terms | T/T | Brand | TOUPACK CHINA |
| Function | For agriculture product,customized made support | Price | negotiatable |
| Delivery Time | 20-35DAYS | Minimum Order Quantity | 1 |
| Packaging method | Automatic net-packaging with the weighting function | Machine material | Stainless steel housing |
Automatic Orange packaging with net for individual sales.High effective and excellent machine quality .
Machine include :Multi head weigher, lifting machine ,conveying machine ,net-automatic packaging machine ,the rotray table .
As the video shows ,this system is very welcome in the agriculture industray ,you can apply it to potato packaging and avocado ,etc.
Selling point : Machine stable .Inexpensive machine price . Earn two month warranty .TOUPACK China will incharge the testing .
Specification for reference only :
| Model | TY MODEL |
| Max. Weighing | Per the buyer request. |
| Accuracy | ±10g |
| Min. Scale Interval | 1g |
| Max. Speed | refer the video |
| Hopper Volume | 8.0L/10L (customize made support) |
| Control System | MCU |
| HMI | 7-10” color touch screen |
| Power Supply | AC220V ±10% 50HZ/60HZ, 1KW |
| Packing Dimension | TBD |
| Package weight | TBD |