| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Set |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Brand | TOUPACK |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China |
| Certification | CE |
| Model Number | TY-A-P14-3 |
| Packaging Details | wooden case |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Sets/Month |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China | Max. Weighing (one Hopper) | 100-5000g |
| HMI | 7'' / 10'' Color Touch Screen | Control system | PLC |
| Packaging Details | wooden case | Material | SUS304 |
| Power supply | 220/110V | Model Number | TY-A-P14-3 |
| Supply Ability | 50 Sets/Month | Certification | CE |
| Brand Name | TOUPACK | Payment Terms | L/C, T/T |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 15-30 working days |
| Minimum Order Quantity | 1 Set | Applicable | Light Or Bulky Products |
IP65 Multihead Weigher Suitable For Weighing Slice, Strip, And Fluffy Material
1. Application:
Specially design for weighing salad, vegetable.
Suitable for quantitative weighing slice, strip, and fluffy material such as: cut salads, cut piece fruits, soybean, sticky products, QQ candy, metal parts, long piece products and so on.
2.
Functional:
(1).
Select
the
best
combination
immediately
from
diversified
weight
combination
through
computer
with
perfect
combination
of
high
precision
and
high
speed.
(2).
Special
revolving
vibration
is
better
for
scattering
material.
(3).
High
precision
data-type
weighing
sensor
realizes
precise
weighing.
(4).
It
can
be
finely
regulated
the
opening
&
closing
speed
of
hopper
door
according
to
the
features
of
items
to
be
weighed,
and
prevent
crushing
and
blocking
of
material.
(5).
Dimple
stainless
panel
can
help
to
convey
and
avoid
damaging
the
product.
(6).
IP65
grade
water-proof
&dust-proof
design.
It's
clear
and
sanitary
with
all
stainless
still
parts.
(7).
Displaying
every
vibration
for
working
performance
monitor.
(8).
Presetting
99
sets
of
parameter
for
programming.
(9).
Multilanguage
to
choose:
Chinese,
English,
Spanish,
Korea,
German,
French
and
Arabic
etc.
Specifications:
| Model | TY-A-M14-3;TY-A-P14-3 |
| Max. Weighing (one hopper) | 100-5000g |
| Accuracy | x (0.5) |
| Min. Scale Interval | 0.1g |
| Max. Speed | 60 WPM |
| Hopper Volume | 5.0L |
| Control System | MCU / PLC |
| HMI | 7’’ / 10’’ color touch screen |
| Power Supply | AC220V/110V ±10% 50HZ/60HZ, 2KW |
| Packing Dimension |
Machine:
1,530(L)*1,530(W)*1,658(H)mm Spare parts: 1,480(L)*1,100(W)*1,238(H)mm |
| Package weight |
Machine:
600kg Spare parts: 330kg |
Test Material: