| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Set |
| Delivery Time | 15-30 days after payment |
| Brand | TOUPACK |
| Place of Origin | Guangdong zgongshan China |
| Certification | CE/ISO |
| Model Number | TY-1A-SZ-M1013-101;TY-1A-SZ-M1413-101 |
| Packaging Details | wooden case |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50Sets/month |
| Condition | New | Place of Origin | Guangdong zgongshan China |
| Warranty | 1 year | Packaging Details | wooden case |
| Material | Stainless steel304/316 | Model Number | TY-1A-SZ-M1013-101;TY-1A-SZ-M1413-101 |
| Supply Ability | 50Sets/month | Certification | CE/ISO |
| Automatic Grade | Automatic | Brand Name | TOUPACK |
| Payment Terms | L/C, T/T | Marketing Type | Hot Product |
| Core Components | MCU/PLC | Price | Negotiable |
| Delivery Time | 15-30 days after payment | Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Voltage | 220/110V | Application | Food, Beverage, Commodity, MEDICAL, Chemical, Machinery |
Pickle
8
Head
High
Speed
Packaging
Machine
Linear
Weigher
For
Pork
Chicken Lamb
Beef Shrimp
Application:
Applicable
for
fast
weighing
of
sticky
or
crispy
products,
such
as
kimchi,
chocolate,
biscuit,
meat
loaf,
ribs,
etc.
Main
Function
&
Features:
* IP65 waterproof, easy for cleaning after daily work;
* Auto feeding, weighing and delivery sticky product into bagger smoothly
* Screw feeder pan handle sticky product moving forward easily;
* Scraper gate prevents the products from being trapped into or cut. The result is more precise weighing,
* Memory hopper on third level to increase weighing speed and precision;
* All food contact parts can be take out without tool, easy cleaning after daily work;
* Suitable to integrate with feeding conveyor & auto bagger in auto weighing and packing line;
* Infinite adjustable speed on delivery belts according to different product feature;
* Special heating design in electronic box to prevent high humidity environment.
Specifications:
4
Head:
| Model | TY-A-M92-3 |
| Max. Weighing (one hopper) | 300g |
| Accuracy | x (0.5) |
| Max. Scale Interval | 0.1g |
| Max. Speed | 85 WPM |
| Hopper Volume | 0.5L |
| Control System | MCU |
| HMI | 7’’ color touch screen |
| Power Supply | AC220V ±10% 50HZ/60HZ, 1KW |
| Packing Dimension | 1,000(L)×6000(W)×985(H)mm |
| Package weight | 110kg |
Detials: