| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Set |
| Delivery Time | 15-30 days after payment |
| Brand | TOUPACK |
| Place of Origin | Guangdong zgongshan China |
| Certification | CE/ISO |
| Model Number | TY-1A-SZ-M1013-101;TY-1A-SZ-M1413-101 |
| Packaging Details | wooden case |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50Sets/month |
| Condition | New | Place of Origin | Guangdong zgongshan China |
| Warranty | 1 year | Packaging Details | wooden case |
| Material | Stainless steel304/316 | Model Number | TY-1A-SZ-M1013-101;TY-1A-SZ-M1413-101 |
| Supply Ability | 50Sets/month | Certification | CE/ISO |
| Automatic Grade | Automatic | Brand Name | TOUPACK |
| Payment Terms | L/C, T/T | Marketing Type | Hot Product |
| Core Components | MCU/PLC | Price | Negotiable |
| Delivery Time | 15-30 days after payment | Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Voltage | 220/110V | Application | Food, Beverage, Commodity, MEDICAL, Chemical, Machinery |
Sticky
Food
Linear
Vibeartion
Feeding
Of
Oily
Product
Weighing
Such
Spicy
Fish/
Pickle/
Minced
Meat
Application:
Applicable
for
fast
weighing
of
sticky
or
crispy
products.
Main
Function
&
Features:
1. Tri-layer hopper design to effectively save production space.
2. “Scraping” mechanical design to effectively solve the problem of weighing sticky and oily products, like spicy small fish, spicy beef jerky and dried spicy beancurd, etc.
3. Screwing hopper doors to ensure product discharge without any blockage.
4. Screwing feeding system to ensure smooth discharge.
5. Product collection in final belt conveyor to bring faster and more effective conveying.
6. Both hoppers and feeding chutes are dismountable for easy cleaning and maintenance.
7. IP 65 dust and water proof design.
Specifications:
8/10/14 head:
| Model | TY-1A-SZ-M1013-101;TY-1A-SZ-M1413-101 |
| Max. Weighing (one hopper)6 | 00g |
| Accuracy | x (0.5) |
| Min. Scale Interval | 0.1g |
| Max. Speed | 45 WPM |
| Hopper Volume | 1.3L |
| Control System | MCU |
| HMI | 7”/ 10” color touch screen |
| Power Supply | AC220V ±10% 50HZ/60HZ, 1.5KW |
| Packing Dimension | 2,310(L)*889 (W)* 1,500(H)mm |
| Net Weight | 338kg |
| Package weight | 437kg |
Detials: