| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Set |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Brand | TOUPACK |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China |
| Certification | CE/ISO |
| Model Number | TY-A-M/P14-3 |
| Packaging Details | Wooden case |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Sets/Month |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China | Max. Weighing (one Hopper) | 100-5000g |
| HMI | 7'' / 10'' Color Touch Screen | Packaging Details | Wooden case |
| Material | SUS 304 Stainless Steel | Control System | MCU/PLC |
| Model Number | TY-A-M/P14-3 | Supply Ability | 50 Sets/Month |
| Certification | CE/ISO | Feeding | Food Grade Belt |
| Power Supply | AC220V/110V ±10% 50HZ/60HZ, 2KW | Brand Name | TOUPACK |
| Payment Terms | L/C, T/T | Price | Negotiable |
| Delivery Time | 15-30 working days | Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Applicable | Fragile / Bulky / Sticky Products |
Stainless Steel 304 14 Head M/P 5.0L Weigher Oranges Food Grade 5.0L 14 Head Multihead Weigher
Applications:
Suitable
for
fruits
or
vegetable
such
as
oranges,
applies,
pears,
onions,
tomatoes,
potatoes,
ect
which
is
fraigle
and
easy
to
damage
on
surface.
Or
sticky
food
like
ready
to
eat
food,
oily
food
or
fresh
food.
Technical
Features:
1.
Select
the
best
combination
immediately
from
diversified
weight
combinations
through
computer
with
perfect
combination
of
high
precision
and
high
speed.
2.
High
precision
data-type
weighing
sensor
realizes
precise
weighing.
3.
Liquid
crystal
screen
operating
system
in
multiple
languages
as
Chinese
an
English.
Etc.
4.
IP65
degree
water-proof
and
dust-proof
design.
It
is
clean
and
sanitary
with
all
stainless
steel
parts.
Full
sealed
design
prevents
accumulation
of
material
and
facilitates
cleanng.
5.
It
can
be
fine
the
opening
ad
closing
speed
of
hopper
door
according
to
the
features
of
items
to
be
weighed,
and
prevent
crushing
and
blocking
of
material.
6.
With
powerful
digital
automatic
counting
function,
it
can
record
the
index
for
each
batch
of
product
such
as
total
bag
number,
pass
rate,
an
difference
of
single
bag,
etc.
7.
Optional
devices:
Feeding
pans,
dimple
or
plain
plate,
touch
screen,
stainless
steel
#316,
etc.
Specifications:
| Model | TY-A-M14-3;TY-A-P14-3 |
| Max. Weighing (one hopper) | 100-5000g |
| Accuracy | x (0.5) |
| Min. Scale Interval | 0.1g |
| Max. Speed | 60 WPM |
| Hopper Volume | 5.0L |
| Control System | MCU / PLC |
| HMI | 7’’ / 10’’ color touch screen |
| Power Supply | AC220V/110V ±10% 50HZ/60HZ, 2KW |
| Packing Dimension |
Machine: 1,530(L)*1,530(W)*1,658(H)mm Spare parts: 1,480(L)*1,100(W)*1,238(H)mm |
| Package weight |
Machine: 600kg Spare parts: 330kg |
Details: