| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Set |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Brand | TOUPACK |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China |
| Certification | CE/ISO |
| Model Number | TY-A-12-1 |
| Packaging Details | wooden case |
| Payment Terms | L/C, T/T, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 50 Sets/Month |
| Max. Speed | 30WPM | Place of Origin | Guangdong Zhongshan China |
| Waterproof | IP65 | HMI | 7” / 10” color touch screen |
| Max. Weighing (one Belt):: | 2000g | Packaging Details | wooden case |
| Material | SUS304 | Power supply | 220/110V |
| Control System | PLC | Model Number | TY-A-12-1 |
| Supply Ability | 50 Sets/Month | Certification | CE/ISO |
| Brand Name | TOUPACK | Payment Terms | L/C, T/T, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 15-30 working days |
| Minimum Order Quantity | 1 Set | Applicable | Irregular Shape, Large Unit Size Products |
Stainless Steel 304 IP65 Multihead Weigher 12 Belt Carrot Multihead Weigher for Fruit and Vegetable
Main
Function
&
Features:
1.
Dismountable
belt
scale
for
easy
cleaning;
2.
SUS304
for
the
whole
machine
frame.
IP
65
dust
and
water
proof
design.
3.
Alarm
light
for
single
overweight
beyond
preset
spec.,
as
well
as
alarm
light
for
abnormal
product
or
non-combination.
4.
Machine
will
stop
when
it
reaches
the
preset
target
production
or
weighing
quantity.
5.
Combination
can
be
achieved
per
product
weight
or
product
quantity.
6.
Able
to
set
up
priority
combination
as
well
as
belt
number
limit.
7.
Able
to
set
up
stagger
discharge
interval
and
belt
number
for
blending
weighing.
Applications:
Semi-automatic
combination
weighing
Scale
is
our
company's
newly-developed
product,
which
can
be
used
to
dynamically
test
the
weigh
of
the
product
with
measuring
range
of
less
than
40
kilogram
on-line.
With
the
Germany
HBM
sensor,
advanced
information
processing
software
of
dynamic
weight
and
a
variety
of
software,
electronic
and
machine
options,
this
series
of
check
weigher
can
meet
the
requirement
of
on-line
weighing
in
such
industries
as
pharmacy,
daily
chemical,
food
and
battery.
Applicable
for
weighing
of
medium
bag
/
box
packed
products
that
are
of
irregular
shape,
large
unit
size
or
easy
to
get
damaged
during
weighing,
like
green
vegetables,
fruits,
meat
loaf,
or
such
seafood
as
fish,
lobster,
etc.
Specifications:
| Model | TY-A-P12-1 |
| Max. Weighing (one belt) | 2,000g |
| Accuracy | x (0.5) |
| Min. Scale Interval | 0.1g |
| Max. Speed | 30 WPM |
| Control System | PLC |
| HMI | 7” / 10” color touch screen |
| Power Supply | AC220V ±10% 50HZ/60HZ, 1KW |
| Unit Scale Size | 160(L)*250(W)mm |
| Packing Dimension | 2,000(L)*1,200(W)*1,240(H)mm |
| Package weight | 375kg |
Details: