| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Delivery Time | 3-8 Working Days |
| Brand | AIRSUSTECH |
| Place of Origin | Guangzhou, China |
| Certification | ISO/TS16949:2009 |
| Model Number | 2B8X2T |
| Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 PCS/Week |
| Place of Origin | Guangzhou, China | Cross | Dunlop Pneuride 8''X2 |
| Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement | Durability | High |
| Static Height | 160 MM | Model Number | 2B8X2T |
| Supply Ability | 1000 PCS/Week | Certification | ISO/TS16949:2009 |
| Brand Name | AIRSUSTECH | Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 3-8 Working Days |
| Air Inlet | G1/2 | Quality | 100% Inspected |
| Minimum Order Quantity | 1 Piece | Packaging | Cartons Or As Customers' Request |
| Rubber | Natural Rubber | Quality Assurance | One Year |
| Height [design] | 160 mm |
| Diameter [design] | 205 mm |
| Air Fitting | G1/2 |
| Mounting Studs | 4-M10 |
| Center Distance Between Two Farthest Studs | 155.5 mm |
| Flange Plate Diameter | 183.5 mm |
| Studs Height | 25 mm |
| Temperature Range | -40℃ / +70℃ |
The core function is to absorb vibration and distribute load through internal gas cushioning, effectively reducing mechanical vibration and impact while providing flexible support.
Compared to single-fold structures, the double-fold corrugated design offers superior performance:
| Firestone | W01-R58-4055, W01R584055, W01 R58 4055, WO1-R58-4055, WO1R584055, WO1 R58 4055 |
| Dunlop | Pneuride 8"X2, Pneuride 8'X2, Pneuride 8X2, Springride SP1490, PNP 305500112, PNP305500112 |
| Contitech | FD 138-18 DS, FD 138-18 DS M10, FD 138-18 DS G1/2, Order No. 66505 |
| Other Brands | Norgren M/31082, M 31082, M31082; Parker 9109011; Oria 8"X2, 8'X2, 8X2; Rubena 8"x2, 8x2, 8'x2 |



