| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Delivery Time | 3-8 Working Days |
| Brand | AIRSUSTECH |
| Place of Origin | Guangzhou, China |
| Certification | ISO/TS16949:2009 |
| Model Number | 1B6X1T |
| Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 PCS/Week |
| Condition | Brand New | Place of Origin | Guangzhou, China |
| Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement | HS Code | 8708809000 |
| Shipment | By Sea, By Air, by DHL/Fedex/UPS | Material | Rubber+Steel |
| Model Number | 1B6X1T | Supply Ability | 1000 PCS/Week |
| Certification | ISO/TS16949:2009 | Cross Reference | Firestone W01-R58-4052 |
| Brand Name | AIRSUSTECH | Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| Function | Reduce Shock/Shock Absorber | Type of Goods | Flange Plate Air Spring |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 3-8 Working Days |
| Minimum Order Quantity | 1 Piece | Compatibility | Universal |
| Technical Parameter | Value |
|---|---|
| Natural Height | 77.5 mm |
| Air Supply | G1/2 |
| Mounting Studs | 4-M10 |
| PCD | 127 mm |
| Cover Plate Width | 153.5 mm |
| Static Diameter Width | 159 mm |
| Model | 1B6X1T | 2B6X2T | 3B6X3T |
|---|---|---|---|
| Center Distance | 127 mm | 127 mm | 127 mm |
| Cover Plate O.D. | 153.5 mm | 153.5 mm | 153.5 mm |
| Design Diameter | 159 mm | 159 mm | 159 mm |
| Static Height | 77.5 mm | 135.5 mm | 193.5 mm |
| Air Hole | G1/2 | G1/2 | G1/2 |
| Bolts Type | 4-M10 | 4-M10 | 4-M10 |
| Reference Numbers | Firestone W01-R58-4052 Dunlop Pneuride 6"X1 (Steel) Dunlop Springride SP1536 Dunlop PNP 30551 01 13 Contitech FS 76-7 DS Contitech Order No. 70216 Norgren M/31061 Parker 9109004 Oria 6''X1ST |
Firestone W01-R58-4053 Dunlop Pneuride 6''X2 (Steel) Dunlop Springride SP1482 Contitech FD 76-14 DS Norgren M/31062 Parker 9109001 Dunlop PNP 30551 01 11 Oria 6''X2 |
Firestone W01-R58-4095 Dunlop Pneuride 6''X3 Dunlop Springride SP2861 Contitech FT 76-20 DS Norgren M/31063 Parker 9109007 Dunlop PNP 30551 01 18 Oria 6''X3 |



