| Price | USD 26.5~USD30.5/PC |
| MOQ | 1 |
| Delivery Time | 5-7 working days |
| Brand | DF/TAKFLY |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE/ROHS/FCC/REACH/ISO |
| Model Number | DF-1000M-MC-ID-MINI |
| Packaging Details | 1pc in a inner box, several box in a carton |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | 30000PCS per month |
| Connector | One UTP RJ-45 connector, one SFP connector, one DC-inlet connector | Operating Temperature | -30℃~+75℃ |
| Place of Origin | China | Rate | 10/100/1000M |
| Packaging Details | 1pc in a inner box, several box in a carton | Dimension | 118mm×39mm×26mm |
| Model Number | DF-1000M-MC-ID-MINI | Supply Ability | 30000PCS per month |
| Certification | CE/ROHS/FCC/REACH/ISO | Brand Name | DF/TAKFLY |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal | Price | USD 26.5~USD30.5/PC |
| Delivery Time | 5-7 working days | Fiber Port | SFP, LC |
| Operating Voltage | DC 9~56V | Minimum Order Quantity | 1 |
| Rated Current | 0.5/0.25A | Storage Temperature | -40℃ 85℃ |
| Transmission Distance | Twisted-pair: 100M standard CAT5/CAT5e cable; SFP: Distance depends on plug-in Fiber Transceiver |
| Store-and-Forward Mode | 1518 Bytes |
| Pass Through Mode | 10K Bytes |
| LFP Mode | Supported |
| DIP Switches | LFP function (optional), ALS function (optional), FX Reset (optional), FX speed (optional), 100Base-FX interface |
| Connector | One UTP RJ-45 connector, one SFP connector, one DC-inlet connector |
| Operation Mode | Full duplex or half duplex mode |
| Power Requirement | Operating Voltage: DC 9~56V; Rated Current: 0.5/0.25A |
| Environmental Requirement | Operating Temperature: -30℃~+75℃; Storage Temperature: -40℃~85℃; Relative Humidity: 5%~95% (non-condensation); MTBF: 100,000 h; Enclosure: Metal |
| Mechanical Structure | Dimensions: 118mm×39mm×26mm |
| Warranty | 3 Year |
| Emissions | FCC Class A, CE Class A |