| Price | Negotiable |
| MOQ | 200 |
| Delivery Time | 7-15working days |
| Brand | OABES |
| Place of Origin | Guangdong China |
| Certification | CE, ROHS |
| Model Number | OBS-C550 |
| Packaging Details | 1pcs /color box , 100pcs per carton |
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 30000PCS per month |
| Laser wavelength | 650nm+ 10nm visible red light | Laser Lamp Beads | 12PCS |
| Place of Origin | Guangdong China | Charging time | About 2.2 hours |
| Laser Type | Red Light Laser | Packaging Details | 1pcs /color box , 100pcs per carton |
| Battery capacity | 1000mAh | Model Number | OBS-C550 |
| Supply Ability | 30000PCS per month | Feature | Hair-Loss Prevention, Hair-Repairing,Hair Growth |
| Certification | CE, ROHS | Brand Name | OABES |
| Payment Terms | T/T, Western Union | Price | Negotiable |
| Delivery Time | 7-15working days | Product name | 2 in 1 Laser Hair Growth Comb |
| working hours | About 4.5 hours | Minimum Order Quantity | 200 |
| Voltage | DC5V/1A | Charging Mode | Type-C |
| Application | For Home Use |
Product
information:
| Product name | 2 in 1 Laser Hair Growth Comb |
| Model No. | OBS-C550 |
| Place of Origin | guangdong china |
| Plate Material | ABS |
| Color | white,customized |
| Charging Mode | Type-C |
| Battery capacity | 1000mAh |
|
Charging
time |
About 2.2 hours |
| working hours | About 4.5 hours |
| Voltage | DC5V/1A |
| Tank Capacity | 13.5ML |
| Waterprove | IPX7 |
|
Technology |
Laser Therapy |
| Laser wavelength | 650nm+ 10nm visible red light |
| Laser Type | Red Light Laser |
| Laser Lamp Beads | 12PCS |
| Feature | Hair-Loss Prevention, Hair-Repairing,Hair Growth |
| Application | For Home Use |
| After-sales Service Provided | Online support |
| Warranty | 1 Year |
| Certification | CE, ROHS |
Product packaging:
| Product size | 85*45mm |
| Color box size | 116*116*72mm |
| Single package size: | 20X20X8 cm |
| Single gross weight | 0.5kg |
| Carton box size | 59.5*45.5*52cm |
| Gross weight | 10KG |
| packing method | 100PCS/CTN |
Feature:








FAQ:
Q:
Are
you
a
manufacturer
or
a
trading
company?
A:
We
are
a
manufacturer
of
beauty
and
personal
care
products
more
than
8
years
experience,
provide
OEM
&
ODM
service
to
all
customers
all
over
the
world.
Q:
How
do
you
control
the
quality?
A:
All
of
our
products
is
strictly
according
to
the
standard
of
CE
and
RoHS.
And
100%
quality
check
in
assembly
lines
and
aging
test,
ensure
every
product
is
good
quality
when
to
your
hands.
Q:
What
testing
certificates
do
you
have?
A:
We
have
CE
,ROHS,FCC
certificates,
we
will
also
help
to
make
any
other
testing
if
you
need.
Q:
What's
your
Warranty
for
your
beauty
equipment?
A:
Our
Warranty
is
1
year
after
shipment.
Q:
Do
you
accept
private
label?
What's
the
MOQ?
A:
Yes,
we
accept
private
label,
MOQ
for
print
logo
on
device
is
200pcs,
for
color
box
design
with
private
label
is
1000pcs.



