| Price | Negotiable |
| MOQ | 100 |
| Delivery Time | 7-15working days |
| Brand | OABES |
| Place of Origin | guangdong china |
| Certification | CE, ROHS |
| Model Number | OBS-C550 |
| Packaging Details | 1pcs /color box , 100pcs per carton |
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 10000PCS per month |
| Laser wavelength | 650nm+ 10nm visible red light | Laser Type | Red Light Laser |
| Packaging Details | 1pcs /color box , 100pcs per carton | After-sales Service Provided | Online support |
| Battery capacity | 1000mAh | Plate Material | ABS |
| Supply Ability | 10000PCS per month | Feature | Hair-Loss Prevention, Hair-Repairing,Hair Growth |
| Tank Capacity | 13.5ML | Technology | Laser Therapy |
| working hours | About 4.5 hours | Minimum Order Quantity | 100 |
| Voltage | DC5V/1A | Laser Lamp Beads | 12PCS |
| Place of Origin | guangdong china | Charging time | About 2.2 hours |
| Warranty | 1 Year | Color | white,customized |
| Model Number | OBS-C550 | Waterprove | IPX7 |
| Certification | CE, ROHS | Brand Name | OABES |
| Payment Terms | T/T, Western Union | Price | Negotiable |
| Delivery Time | 7-15working days | Product name | 2 in 1 Laser Hair Growth Comb |
| Charging Mode | Type-C | Application | For Home Use |
Product
information:
| Product name | 2 in 1 Laser Hair Growth Comb |
| Model No. | OBS-C550 |
| Place of Origin | guangdong china |
| Plate Material | ABS |
| Color | white,customized |
| Charging Mode | Type-C |
| Battery capacity | 1000mAh |
|
Charging
time |
About 2.2 hours |
| working hours | About 4.5 hours |
| Voltage | DC5V/1A |
| Tank Capacity | 13.5ML |
| Waterprove | IPX7 |
|
Technology |
Laser Therapy |
| Laser wavelength | 650nm+ 10nm visible red light |
| Laser Type | Red Light Laser |
| Laser Lamp Beads | 12PCS |
| Feature | Hair-Loss Prevention, Hair-Repairing,Hair Growth |
| Application | For Home Use |
| After-sales Service Provided | Online support |
| Warranty | 1 Year |
| Certification | CE, ROHS |
Product packaging:
| Product size | 85*45mm |
| Color box size | 116*116*72mm |
| Single package size: | 20X20X8 cm |
| Single gross weight | 0.5kg |
| Carton box size | 59.5*45.5*52cm |
| Gross weight | 10KG |
| packing method | 100PCS/CTN |
Feature:
1.The
laser
hair
growth
comb
is
used
for
treating
hair
loss,
thinning
hair
and
receding
hairline.
2.The
laser
hair
growth
comb
is
indicated
to
treat
Androgenetic
Alopecia,
and
promote
hair
growth
in
females.
3.It
helps
to
stimulate
hair
follicles,
encourage
hair
regrowth
and
promote
fuller
looking
hair
for
men
and
women.
4.The
liquid
storage
box
of
the
laser
hair
comb
can
be
easily
disassembled,Silicone
massage
head
can
be
replaced
according
to
demand.
With
simple
operation
and
portable
size,
it
is
perfect
for
home
use
and
travel
friendly.
Vibration
Massage
with
Replaceable
Silicone
Comb.
5.The
vibrating
massage
function
helps
to
improve
blood
circulation,
promote
relaxation
and
stimulate
hair
growth.
It
promotes
the
absorption
of
hair
growth
serum.
And
It
is
very
convenient
to
replace
the
silicone
comb.








FAQ:
Q:
Are
you
a
manufacturer
or
a
trading
company?
A:
We
are
a
manufacturer
of
beauty
and
personal
care
products
more
than
8
years
experience,
provide
OEM
&
ODM
service
to
all
customers
all
over
the
world.
Q:
How
do
you
control
the
quality?
A:
All
of
our
products
is
strictly
according
to
the
standard
of
CE
and
RoHS.
And
100%
quality
check
in
assembly
lines
and
aging
test,
ensure
every
product
is
good
quality
when
to
your
hands.
Q:
What
testing
certificates
do
you
have?
A:
We
have
CE
,ROHS,FCC
certificates,
we
will
also
help
to
make
any
other
testing
if
you
need.
Q:
What's
your
Warranty
for
your
beauty
equipment?
A:
Our
Warranty
is
1
year
after
shipment.
Q:
Do
you
accept
private
label?
What's
the
MOQ?
A:
Yes,
we
accept
private
label,
MOQ
for
print
logo
on
device
is
200pcs,
for
color
box
design
with
private
label
is
1000pcs.



