| Price | Negotiable |
| MOQ | 100 PCS ( If we have goods in stock, the MOQ is 5 PCS. ) |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Brand | YUNLING |
| Place of Origin | GUANGZHOU, CHINA |
| Certification | ISO / TS16949 |
| Model Number | KRV6 |
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 10000 PCS |
| Condition | New | Inner diameter | 150mm |
| Place of Origin | GUANGZHOU, CHINA | Fitted Diameter | 280mm |
| Model Number | KRV6 | Supply Ability | 10000 PCS |
| Certification | ISO / TS16949 | Brand Name | YUNLING |
| Payment Terms | T/T, Western Union | Price | Negotiable |
| Delivery Time | 5-8 work days | Product name | Clutch Cover / Clutch Pressure Plate Assembly |
| OEM | 0K79A16410 | Quality | 100% Tested |
| Minimum Order Quantity | 100 PCS ( If we have goods in stock, the MOQ is 5 PCS. ) | Outer diameter | 240mm |
| Supersedes | J SF-389 |
0K79A16410 KRV6 240*150*280mm Clutch Cover Clutch Pressure Plate Assembly
OE number of this clutch pressure plate is 0K55C-16-410A / 0K55C-16-410 / 0K79A-16-410 / 0K71E-16-410 / 0K71K-16-410 / 0K71K-16-410 / 0K71E-16-410 / 0K55C-16-410A / 0K55C-16-410 / 0K79A-16-410. Outer diameter is 240mm, inner diameter is 150mm, and bolt hole circle is 280mm. Weight is 7.435 KG. This clutch pressure plate EXEDY number is KIC726 / KIC731, suitable for KIA. 100% tested the quality is guaranteed.
Product Specification
| Item Name | Clutch Cover / Clutch Pressure Plate Assembly |
| Part number | 0K79A16410 |
| Car Fitment | KIA |
| EXEDY | KIC726 / KIC731 |
| Condition | New |
| Quality | 100% Tested |
| Outer Diameter | 240mm |
| Inner Diameter | 150mm |
| Bolt Hole Circle | 280mm |
Used in Vehicle
Pictures