| Price | Negotiable |
| MOQ | 100 PCS ( If we have goods in stock, the MOQ is 5 PCS. ) |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Brand | YUNLING |
| Place of Origin | GUANGZHOU, CHINA |
| Certification | ISO / TS16949 |
| Model Number | 275mm |
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 10000 PCS |
| Condition | New | Inner diameter | 170mm |
| Place of Origin | GUANGZHOU, CHINA | Place of origin | GUANGZHOU, CHINA |
| Car fitment | FORKLIFT PARTS | Model Number | 275mm |
| Supply Ability | 10000 PCS | Certification | ISO / TS16949 |
| Brand Name | YUNLING | Payment Terms | T/T, Western Union |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 5-8 work days |
| Product name | clutch pressure cover | Quality | 100% Tested |
| Minimum Order Quantity | 100 PCS ( If we have goods in stock, the MOQ is 5 PCS. ) | Outer diameter | 275mm |
Clutch Pressure Plate FORKLIFT PARTS 275*170mm Clutch Pressure Plate Assembly
This clutch pressure cover / clutch pressure plate is suitable for FORKLIFT. The specification of this clutch pressure plate / Clutch Pressure Plate Assembly is 275*170mm, outer diameter is 275mm, Inner diameter is 170mm. This FORKLIFT PARTS is for HELI Hangzhou forklift TCM 2/3/3.5 ton, and suitable for Xinchai 490 Forklift accessories.
Product Specification
| Item Name | clutch pressure plate Clutch Pressure Plate Assembly |
| Outer diameter | 275mm |
| Inner diameter | 170mm |
| Size | 275*170mm |
| Car Cake | For FORKLIFT |
| Condition | New |
| Quality | 100% Tested |
| Specification | ISO / TS16949 |
Detailed Images



