| Price | Negotiate |
| MOQ | Negotiate |
| Delivery Time | 10-15 Work days |
| Brand | YM |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | High-tech Enterprise Certificate |
| Model Number | UV LED Flashlight 72W |
| Packaging Details | Carton |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 |
| Place of Origin | CHINA | Size | 125mm*50mm |
| Packaging Details | Carton | Product Name | UV LED Flashlight 72W |
| Mode | portable flashlight | Cooling scheme | Air cooling |
| Model Number | UV LED Flashlight 72W | Supply Ability | 10000 |
| Certification | High-tech Enterprise Certificate | Brand Name | YM |
| Payment Terms | T/T | Luminous Area | 20mm*20mm |
| Price | Negotiate | Delivery Time | 10-15 Work days |
| Lifespan (hours) | 20000 | Minimum Order Quantity | Negotiate |
UV LED Flashlight 72W Curing Lamp Portable UV Glue Curing Flashlight 395nm
| Item | UV LED Flashlight 72W |
| Power | 72w |
| Color | UV |
| Luminous Area | 20mm*20mm |
| Diode type | COB smd type |
| size | 125mm*50mm |
| Mode | portable flashlight |
| Chip Material | Epileds |
| Wavelength | 365nm,385nm,395nm,405nm |
| Cooling scheme | Air cooling |
| Application | Apply in various printing industries, painting, and glue. |
| Lifespan (hours) | 20000 |
| Warranty | 1 year |
| Place of Origin | Guangdong, China |


FAQ
Q1.
Are
you
a
factory?
A:
Yes!
We
are
a
factory
in
Shenzhen.
We
have
been
producing
UV
LED
products
for
seven
years.
Q2.
What
are
your
main
products?
A:
UV
LED
lamp
beads;
UV
LED
module;
UV
LED
single
lamp
and
UV
equipment.
Q3.
How
about
the
quality
of
the
leds?
A:
Please
do
not
worry
about
the
quality.
Our
company
is
the
main
manufacturer
of
LEDs
in
China.
The
payment
can
be
T/T
transaction/
Trading
platform
payment.
why choose us
1. Well-known chip material
2. 99.99% gold wire bonding
3. 1 year warranty
4. Over 10 years work experience technical service team
5. 24 hours service Professional sales team
6. Free Sample is available
If you have other needs, please contact us to provide you with the best solution.