| Price | Negotiable |
| MOQ | 1set |
| Delivery Time | 3 - 30 days after payment arranged |
| Brand | TOUPACK |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China |
| Certification | CE |
| Model Number | TYA-CW90 / CW120 / CW220 |
| Packaging Details | Pollywood case |
| Payment Terms | L/C, D/P, T/T |
| Supply Ability | 100sets/month |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China | Belt Width | 95mm |
| Packaging Details | Pollywood case | Product Name | Check Weigher |
| Weighing Range | 200g | Model Number | TYA-CW90 / CW120 / CW220 |
| Supply Ability | 100sets/month | Certification | CE |
| Brand Name | TOUPACK | Payment Terms | L/C, D/P, T/T |
| Weighing Accuracy | ±0.05g~±0.15g | Weighing Belt Length | 200mm |
| Infeed/Outfeed Belt Lenght | 300mm | Price | Negotiable |
| Delivery Time | 3 - 30 days after payment arranged | Minimum Order Quantity | 1set |
| Weighing Resolution | 0.02g | Max Speed | 200 WPM |
Industrial Online Conveyor Check Weight Machine Checkweigher for Food
Application:
Specifications:
| Model | TYA-CW120 |
| Weighing Range | 200g |
| Weighing Accuracy | ±0.2g |
| Weighing Resolution | 0.1g |
| Max Speed | 150 WPM |
| Belt Width | 120mm |
| Weighing Belt Length | 200mm |
| Infeed/Outfeed Belt Lenght | 200mm/380mm |
| Power Supply | AC220V ±10%/1P/0.2KW |
| Control System | High speed A/D sampling controller |
| Pre-set Prod. No. | 99 |
| Belt Height | 750±50mm |
| Optional Rejector | Air blower |
Office&workshop: