| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Set |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Brand | TOUPACK |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China |
| Certification | CE |
| Model Number | TY-1A-214-LG2 |
| Packaging Details | wooden case |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Sets/Month |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China | Warranty | 1 Year |
| HMI | 7"/10"color touch screen | Control system | PLC |
| Packaging Details | wooden case | Material | SUS304 |
| Power supply | 220V | Model Number | TY-1A-214-LG2 |
| Supply Ability | 50 Sets/Month | Certification | CE |
| Brand Name | TOUPACK | Payment Terms | L/C, T/T |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 15-30 working days |
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
NEW 14 Head Screw Weigher For Premade Vegetable Or Fresh Meat
Application:
Applicable for weighing of sticky irregular-shaped products, such as, pickled cowpea, fresh meat, mastard, pickles, little fish.
Specifications:
| Serial | TY-1A-214-LG2 |
| Max. Weighing(one hopper) | 1000g |
| Accuracy | x(0.5) |
| Max. Speed | 50 BPM |
| Hopper Volume | 1.6L |
| Control System | MCU |
| HMI | 7"/10"color touch screen |
| Power Supply | 220V/110VAC±10% 50Hz/60Hz,2KW |
| Packing Dimension | 1,200(L)1,200(W)*1,600(H) |
| Net Weight | 380kg |
| Gross Weight | 420kg |
View more: