| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Set |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Brand | TOUPACK |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China |
| Certification | CE |
| Model Number | 420 VFFS |
| Packaging Details | wooden case |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Sets/Month |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China | Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | wooden case | Dimension(L*W*H) | L1340*W1580*H1950mm |
| Model Number | 420 VFFS | Supply Ability | 50 Sets/Month |
| Certification | CE | Brand Name | TOUPACK |
| Payment Terms | L/C, T/T | Type | Packaging Line |
| Driven Type | Electric | Marketing Type | Ordinary Product |
| Core Components | PLC | Price | Negotiable |
| Delivery Time | 15-30 working days | Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Packaging Material | plastic |
420 Vertical Fully Automatic Weighing And Packaging System For Dried Tofu
4.Specifications
| Items | Content |
| Packing speed | 5-50 bags / min |
| Bag size | (W)115-350mm (L)100-470mm |
| Bag making mode | Pillow bag, Gusseted bag, Punching bag,Vacuum bag |
| The maximum width of packing film | 720mm |
| Thickness of film | 0.04-0.09mm |
| Air consumption | 0.25m3/Min 0.8Pa |
| Main power/voltage | 4KW/220V 50-60Hz |
| Dimension | L1340×W1580×H1950mm |
| The weight of machine | 800kg |
5.Details: