| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Set |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Brand | TOUPACK |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China |
| Certification | CE/ISO |
| Model Number | TY-A-M32-1 |
| Packaging Details | wooden case |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Sets/Month |
| Max. Speed | 120 WPM | Place of Origin | Guangdong Zhongshan China |
| HMI | 7'' / 10'' Color Touch Screen | Packaging Details | wooden case |
| Material | Stainless Steel 304 | Hopper Volume | 0.8L/1.6L/2.5L |
| Control System | MCU / PLC | Model Number | TY-A-M32-1 |
| Supply Ability | 50 Sets/Month | Certification | CE/ISO |
| Power Supply | AC220V ±10% 50HZ/60HZ, 2KW | Brand Name | TOUPACK |
| Payment Terms | L/C, T/T | Accuracy | 0.1g |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 15-30 working days |
| Minimum Order Quantity | 1 Set | After Warranty Service | Video Technical Support, Online Support |
CE Automatic Seeds Nuts 32 Heads Mixing Granules Multihead Weigher Stainless Steel 304
Applications:
Applicable for weighing of granular or small dose products with good flowability.
Main Function & Features:
1. Professional digital weighing modular with high precision and good stability.
2. Operation authorization set-up in HMI; 16 languages to be selected, application software upgraded through USB.
3. Restoration function of factory parameter. 99 product parameters can be preset to meet different parameter program requirements.
4. Weighing hopper able to discharge in turn, effectively prevent products from blocking.
5. Real-time display of amplitude of each vibration pan as well as product weight in each hopper to better monitor the running status of machine.
6. Machine body with SUS304/316 for option, IP65 dust and waterproof design.
7. Cleaning Function: able to let the hoppers stay in opening for easy daily cleaning and maintenance.
8.Modular design of control system for easy maintenance and cost-saving
9. 2-6 blended product weighing.
10. Able to keep good ratio precision of each blended product and high accuracy of the total weight.
Specifications:
| Model | TY-A-M32-1;TY-A-P32-1 |
| Max. Weighing (one hopper) | 5-250g |
| Accuracy | x (0.5) |
| Min. Scale Intervals | 0.1g |
| Max. Speed | 60P/M |
| Hopper Volume | 0.8L / 0.5l |
| Control System | MCU / PLC |
| HMI | 10” color touch screen |
| Power Supply | AC220V ±10% 50HZ/60HZ, 4KW |
| Packing Dimension |
Main Machine: 1,960(L)*1,890(W)*1,588(H)mm Spare Parts: 1,350(L)*1,350(W)*938(H)mm |
| Package weight |
Machine: 465kg Spare Parts: 360kg |
Details: