| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 set |
| Delivery Time | 15-30 working days |
| Brand | TOUOPACK |
| Place of Origin | Guangdong zhongshan China |
| Certification | CE |
| Model Number | SUS304 |
| Packaging Details | Wooden case |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Sets/Month |
| Computerized | Yes | Place of Origin | Guangdong zhongshan China |
| Packaging Details | Wooden case | Packing Speed | 15-70 Bags/Min |
| Power supply | 220/110V | Model Number | SUS304 |
| Supply Ability | 50 Sets/Month | Certification | CE |
| Brand Name | TOUOPACK | Payment Terms | L/C, T/T |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 15-30 working days |
| Transport Package | Plywood Packing | Minimum Order Quantity | 1 set |
| Packaging Material | Film | Application | Powder Products |
PLC Automatic 5.0 L Screw Powder Multihead Weigher for Soybean Milk Powder
Main Function & Features:
1. Good sealing with no powder leakage.
2. Able to combine with other machines to make full use of the space.
3. Rational structure with silo and screwing device independent from each other for easy installation.
4. Simple maintenance, easy disassembly and convenient for cleaning.
Technical Parameters:
| Contents | Specifications |
| Body Material | SUS304 |
| Conveying Type | screw blade |
| Power Supply | single / 3 phase 220V/380V 50HZ/60HZ |
| Power Consumption | 0.61KW / 0.81KW / 1.56KW / 2.26KW / 3.06KW / 4.06KW |
| Silo Volume | 100L / 200L |
| Conveying Speed | 2m³/h, 3m³/h, 5m³/h, 7m³/h, 8m³/h, 12m³/h |
| Conveying Angle | Standard: 45° or per requirement (from 30°~60°) |
| Conveyor Pipe Diameter | 102mm, 114mm, 141mm, 159mm, 168mm, 219mm |
| Conveying Height | Standard: 1,850mm or per requirement (from 1,000 to 5,000mm) |
| Machine Dimension(mm) | custom-made per requirement |
Applications:
Applicable for conveying of powdered products in food, medical, chemical or plastic industry.
Details:
