| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 |
| Delivery Time | 3 -20 days after payment arranged |
| Brand | TOUPACK |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China |
| Certification | CE |
| Model Number | TY-1A-YZ-M1008-101,TY-1A-YZ-M1016-101 |
| Packaging Details | Pollywood case |
| Payment Terms | L/C, D/P, T/T |
| Supply Ability | 100set/month |
| Place of Origin | Guangdong Zhongshan China | HMI | 10'' color touch screen |
| Packaging Details | Pollywood case | Control System | MCU / PLC |
| Model Number | TY-1A-YZ-M1008-101,TY-1A-YZ-M1016-101 | Max film width | 420mm |
| Supply Ability | 100set/month | Certification | CE |
| Power Supply | AC220V ±10% 50HZ/60HZ, 2KW | Brand Name | TOUPACK |
| Payment Terms | L/C, D/P, T/T | Driven Type | Electric |
| Delivery Time | 3 -20 days after payment arranged | Price | Negotiable |
| Product name | All In One Packing Machine | Minimum Order Quantity | 1 |
| Packaging Material | Plastic Paper | After Warranty Service | Video technical support, Online support |
| Max speed | 100 bpm (empty bags) | Body frame | SUS304 |
10 Head 0.8L/1.6L Frozen Fried Fish Combination Multihead Weigher Package Machine All in One Package Machine
The major performance and structural feature:
-
PLC
computer
control
system.
-
Color touch screen .
Easy
to
operate
and
control
the
machine
-
High
precise
positioning
with
servo
film
transporting
systerm
.
-
Warn
protection
function
-
The
machine
will
automatically
complete
all
packaging
processes
from
measuring,
feeding,
filling,
Printing
,finished
bag
.
-
The
way
of
bag
making:
the
machine
can
make
pillow-type
bag
and
standing
bag
according
to
customer’s
requirements.
Specifications:
| Model | TY-1A-YZ-M1008-101,TY-1A-YZ-M1016-101 |
| Max. Weighing (one hopper) | 300g |
| Weighing Accuracy | x (0.5) |
| Min. Scale Interval | 0.1g |
| Hopper Q’ty | 10 |
| Hopper Volume | 0.8L / 1.6L |
| Packing Speed | 80 bpm (empty bags) |
| Power Supply | AC220V ±10% 50HZ/60HZ, 2.5KW |
| Machine Dimension |
1,457(L)*1,080(W)*2,313(H)mm
(0.8L) 1,700(L)*1,211(W)*2,415(H)mm (1.6L) |
| Packing Weight | 755kg (0.8L); 805kg (1.6L) |
Customer-made case: