| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 set |
| Delivery Time | According to the actual situation |
| Brand | TOUPACK |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE/ISO9001 |
| Packaging Details | Wooden case |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Brand Name | TOUPACK | Payment Terms | L/C, T/T |
| Function | Waterproof | Place of Origin | China |
| Main Function | Automatic weighing and filling | Delivery Time | According to the actual situation |
| Product name | can filling machine | Minimum Order Quantity | 1 set |
| Packaging Details | Wooden case | Material | Stainless Steel 304/316 |
| Certification | CE/ISO9001 | Customized support | OEM,ODM |
Automatic Bottle Filling Line Fudge Candy Weighing Straight Rotary Can Case Jar Filling Capping Machine
Technical Specifications
| Model | Granules, PET plastic tank size (sample tank size shall prevail in kind) |
| Production Capacity | 30-50 BPM |
| Accuracy | ±2g (The accuracy depends on the material condition and filling speed) |
| Air Consumption | About 0.4 m2/min 0.6-0.8Mpa (user-provided) |
| Area | (L)14m"(W)4m*(H)3.7m |
| Height of ConveyorBelt from Ground | 900mm |
It is suitable for weighing /filling /packing for different products, such as nuts / seeds/candy /coffee Beans , Even can count / weighing packing for the vegetables / Laundry beads / Hardware into Jar / bottle or even case.