| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Delivery Time | 3-8 Working Days |
| Brand | AIRSUSTECH |
| Place of Origin | Guangzhou, China |
| Certification | ISO/TS16949:2009 |
| Model Number | 2B6330 |
| Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 PCS/Week |
| Temperature Rating Rating | -40°F...158°F | Place of Origin | Guangzhou, China |
| Size | 12 Inches | Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement |
| HS | 870880 | Model Number | 2B6330 |
| Total Travel | 224 MM | Supply Ability | 1000 PCS/Week |
| Pressure | 0 Bar to 8 Bar | Certification | ISO/TS16949:2009 |
| Brand Name | AIRSUSTECH | Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| Firestone | W01-358-7180 | Price | Negotiable |
| Delivery Time | 3-8 Working Days | Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Compatibility | Easy to Replace |
| Brand Name | Part Number |
|---|---|
| Contitech Air Spring | FD 330-22 363, FD 33022 363, FD33022363 |
| Firestone Air Spring | W01-358-7180, W013587180, W01 358 7180, WO1-358-7180, WO13587180, WO1 358 7180, W01-358-7122, W013587122, W01 358 7122, WO1-358-7122, WO13587122, WO1 358 7122 |
| Goodyear Air Spring | 2B12-425, 2B12425, 2B12 425, 2B12-311, 2B12311, 2B12 311 |
| Other Brands | Triangle 6316/4363, Airkraft 115061, 3B-356, 3B356, 3B 356, Vibracoustic VSP2B22R7180, EI Ride 8030190, Leland Sc2075, Navistar 1685179C1, Hendrickson 1VA1816, Ridewell 1003587180C, SAF Holland 57007180, Watson & Chalinl AS0154 1G/01881F, Peerless 0550 00001 |
| Specification | Value |
|---|---|
| Bottom Cover Plate Alignment | Parallel |
| Bottom Plate PCD | 157.5 mm |
| Bottom Plate O.D. | 231 mm |
| Bottom Plate Hole Quantity | 2X3/8-16UNC |
| Bottom Plate Type | Steel |
| Top Plate Alignment | Parallel |
| Top Plate PCD | 157.5 mm |
| Top Plate O.D. | 231 mm |
| Top Plate Hole Quantity | 2X3/8-16UNC |
| Top Cover Plate Type | Steel |
| Maximum Height | 305 mm |
| Minimum Height | 81 mm |
| Structure | Double Convoluted |
| Max. Outer Diameter | 325 mm |
| Air Inlet | 1/4NPTF |
| AIRSUSTECH | CONTITECH | AIRSUSTECH | CONTITECH |
|---|---|---|---|
| 2B6926 | FD 200-19 504 / 61299 | 2B6910 | FD 200-19 / 2682 045000 |
| 2B6884 | FD 200-19 724 | 2B6890 | FD 200-19 539 |
| 2B6897 | FD 200-19 505 / 161300 | 2B6900 | FD 200-19 319 / 161017 |
| 2B6902 | FD 200-19 310 | 2B6905 | FD 200-19 315 |
| 2B6908 | FD 200-19 362 / 161294 | 2B6910 | FD 200-19 320 |
| 2B6926 | FD 200-19 504 / 161299 | 2B6932 | FD 200-19 452 |
| 2B6935 | FD 200-19 499 | 2B6940 | FD 200-19 450 / 161296 |
| 2B6941 | FD 200-19 448 / 161295 | 2B6949 | FD 200-19 506 / 161301 |
| 2B7788 | FD 200-19 510 | 2B7795 | FD 200-22 524 |
| 2B7894 | FD 200-19 P04 1/4 M10 | 2B6905 | FD 200-19 315 |
| 2B12020 | FD 120-20 | 2B7325 | FD 120-20 509 |
| 2B7326 | FD 120-20 509 | 2B6951 | FD 200-25 |
| 2B6945 | FD 200-25 427 | 2B6944 | FD 220-25 454 / 161337 |
| 2B20025 | FD 200-25 | 2B6891 | FD200-19 |
| 2B6927 | FD 200-25 453 / 161336 | 2B6943 | FD 200-25 426 / 161332 |
| 2B6945 | FD 200-25 427 | 2B6946 | FD 200-25 463 / 161338 |
| 2B6948 | FD 200-25 429 / 161335 | 2B6960 | FD 200-25 507 / 161339 |
| 2B6962 | FD 200-25 511 / 161340 | 2B20025 | FD 200-25 717 |
| 2B6330 | FD 330-22 363 | 2B7181 | FD 330-22 472 |
| 2B7183 | FD 330-22 471 | 2B7344 | FD 330-22 500 |
| 2B7400 | FD 330-22 313 | 2B7401 | FD 330-22 337 |
| 2B7403 | FD 330-22 318 | 2B7404 | FD 330-22 346 |



