| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Delivery Time | 3-8 Working Days |
| Brand | AIRSUSTECH |
| Place of Origin | Guangzhou, China |
| Certification | ISO/TS16949:2009 |
| Model Number | 3B6X3T |
| Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 PCS/Week |
| Air Fitting | G1/2 | Temperature | -40°F...158°F |
| Place of Origin | Guangzhou, China | Cross | Dunlop Pneuride 6''X3 |
| Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement | Standard | OEM Standard |
| Static Height | 193.5 MM | Model Number | 3B6X3T |
| Supply Ability | 1000 PCS/Week | Flexibility | Good |
| Certification | ISO/TS16949:2009 | Brand Name | AIRSUSTECH |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram | PCD | 127 MM |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 3-8 Working Days |
| Minimum Order Quantity | 1 Piece | Compatibility | Easy to Replace |
| Center Distance | 127 mm |
| Cover Plate Diameter | 153.5 mm |
| Natural Diameter | 159 mm |
| Design Height | 193.5 mm |
| Bolts Height | 25 mm |
| Air Connection | G1/2 |
| Mounting Bolts | 4-M10 |
| Manufacturer | Part Numbers |
|---|---|
| Norgren Air Spring | M/31063, M 31063, M31063 |
| Firestone Air Spring | W01-R58-4095, W01 R58 4095, W01R584095, WO1-R58-4095, WO1 R58 4095, WO1R584095 |
| Dunlop Pneuride Air Spring | 6"X3, 6'X3, 6X3 |
| Dunlop Springride Air Spring | SP2861 |
| Dunlop Air Spring | PNP 30551 01 18, PNP305510118 |
| Contitech Air Spring | FT 76-20 DS, FT 7620 DS, FT 76 20 DS |
| Parker Air Spring | 9109007 |
| Oria Air Spring | 6"X3, 6'X3, 6X3 |
| Model | 1B6X1T | 2B6X2T | 3B6X3T |
|---|---|---|---|
| Center Distance | 127 mm | 127 mm | 127 mm |
| Cover Plate O.D. | 153.5 mm | 153.5 mm | 153.5 mm |
| Design Diameter | 159 mm | 159 mm | 159 mm |
| Static Height | 77.5 mm | 135.5 mm | 193.5 mm |
| Air Hole | G1/2 | G1/2 | G1/2 |
| Bolts Type | 4-M10 | 4-M10 | 4-M10 |
| Reference Numbers | Firestone W01-R58-4052 Dunlop Pneuride 6"X1 (Steel) Dunlop Springride SP1536 Dunlop PNP 30551 01 13 Contitech FS 76-7 DS Contitech Order No. 70216 Norgren M/31061 Parker 9109004 Oria 6"X1ST |
Firestone W01-R58-4053 Dunlop Pneuride 6"X2 (Steel) Dunlop Springride SP1482 Contitech FD 76-14 DS Norgren M/31062 Parker 9109001 Dunlop PNP 30551 01 11 Oria 6"X2 |
Firestone W01-R58-4095 Dunlop Pneuride 6"X3 Dunlop Springride SP2861 Contitech FT 76-20 DS Norgren M/31063 Parker 9109007 Dunlop PNP 30551 01 18 Oria 6"X3 |



