| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Delivery Time | 3-8 Working Days |
| Brand | AIRSUSTECH |
| Place of Origin | Guangzhou, China |
| Certification | ISO/TS16949:2009 |
| Model Number | 2B6331 M8-G1/4 |
| Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 PCS/Week |
| Condition | New | Stroke | 255 MM |
| Place of Origin | Guangzhou, China | Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement |
| Color | Black | Durability | High |
| Threaded Hole | M8 | Model Number | 2B6331 M8-G1/4 |
| Supply Ability | 1000 PCS/Week | Certification | ISO/TS16949:2009 |
| Brand Name | AIRSUSTECH | Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 3-8 Working Days |
| Plate Diameter | 231 MM | Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Factory Warranty | 1 Year | Compatibility | Easy to Replace |
W01-M58-6384 Firestone Double Convoluted Air Spring 2B12-331P06 Air Inlet G1/4
Product Characteristics
| Air Fitting | G1/4 |
| Mounting Hole | M8 |
| Compressed Height | 95 mm |
| Maximum Height | 350 mm |
| Cover Plate O.D. | 231 mm |
| PCD | 157.5 mm |
| Natural Diameter | 300 mm |
| Distance Between Air Inlet and Hole | 73.5 mm |
| Material | rubber+steel |
| HS Code | 8708809000 |
2B6331 Air Spring Replacements
Equivalent to Firestone W01-M58-6384
Equivalent to Firestone W01 M58 6384
Equivalent to Firestone W01M586384
Equivalent to Firestone WO1-M58-6384
Equivalent to Firestone WO1 M58 6384
Equivalent to Firestone WO1M586384
Equivalent to Firestone W01-358-7444
Equivalent to Firestone W01 358 7444
Equivalent to Firestone W013587444
Equivalent to Firestone WO1-358-7444
Equivalent to Firestone WO1 358 7444
Equivalent to Firestone WO13587444
Equivalent to Goodyear 2B12-331P06
Equivalent to Goodyear 2B12 331P06
Equivalent to Goodyear 2B12331P06
Support and Services – Comprehensive Solutions for OEM and Aftermarket Applications
From Original Equipment Manufacturer (OEM) supply to aftermarket applications, AIRSUSTECH delivers a strong combination of broad product selection, engineering expertise, and technical support to meet demanding application requirements.
Global Manufacturing and Sales Capabilities Provide:
Through continuous evaluation and testing, AIRSUSTECH ensures the delivery of cost-effective products with enhanced features, improved performance, and greater ease of use across various industrial applications.
Firestone Style 22-1.5 Other Assembly Air Springs We Have
| Description | Assembly Order No. |
| Blind nuts, 1/4 BSP |
W01-M58-6384 / W01 M58 6384 / W01M586384 WO1-M58-6384 / WO1 M58 6384 / WO1M586384 |
| Blind nuts, 3/4 BSP |
W01-M58-6383
/
W01
M58
6383
/
W01M586383
WO1-M58-6383 / WO1 M58 6383 / WO1M586383 |
| Rubber bellows only |
W01-358-0259 / W01 358 0259 / W013580259 WO1-358-0259 / WO1 358 0259 / WO13580259 |
AIRSUSTECH Can Replace These Firestone Double Air Springs
| Firestone Number | Firestone Style | Firestone Number | Firestone Style |
| W01-M58-6379 | 21 | W01-M58-6381 | 22 |
| W01-M58-6382 | 22 | W01-M58-6383 | 22-1.5 |
| W01-M58-6384 | 22-1.5 | W01-M58-6387 | 26 |
| W01-M58-6400 | 224 | W01-M58-6880 | 20-2 |
| W01-M58-6966 | 121 | W01-M58-6967 | 328 |
| W01-M58-6968 | 324 | W01-M58-6969 | 148-1 |
| W01-M58-6970 | 248-2 | W01-M58-6971 | 348-3 |
| W01-M58-6972 | 138-1.5 | W01-M58-6973 | 126 |
| W01-M58-6974 | 119 | W01-M58-6975 | 19 |
| W01-M58-6976 | 210 | W01-M58-6977 | 115 |
| W01-M58-6978 | 215 (formerly 211) | W01-M58-6979 | 200 |
| W01-M58-6980 | 323 | W01-M58-6981 | 314 |
| W01-M58-6983 | 320 | W01-M58-6984 | 321 (formerly 319) |
| W01-M58-6985 | 203 | W01-M58-6986 | 218 |
| W01-M58-6987 | 207 | W01-M58-6988 | 26 |
2B6331 M8-G1/4 Double Convoluted Air Spring Real Photos for Your Reference

Technicians Measure the Dimensions of AIRSUSTECH Air Springs
Advanced Production Equipment