| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Delivery Time | 3-8 Working Days |
| Brand | AIRSUSTECH |
| Place of Origin | Guangzhou, China |
| Certification | ISO/TS16949:2009 |
| Model Number | 230116-1 |
| Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 PCS/Week |
| Temperature | -40℃+70℃ | Place of Origin | Guangzhou, China |
| Bellows Type | Single Convoluted | Cross | Vibracoustic V1B20 |
| Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement | Color | Black |
| Material | Rubber | Model Number | 230116-1 |
| Supply Ability | 1000 PCS/Week | Certification | ISO/TS16949:2009 |
| Brand Name | AIRSUSTECH | Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 3-8 Working Days |
| Manufacturer Warranty | 12 Months | Quality | 100% Inspected |
| Minimum Order Quantity | 1 Piece | Compatibility | Easy to Replace |
Vibracoustic V1B20 Air Spring Bellows Single Convoluted 230116-1 Air Actuator
| Outer Opening Diameter | 172 mm |
| Natural Diameter | 286 mm |
| Design Height | 116 mm |
| Structure | single convoluted |
| Material | natural rubber |
| HS Code | 8708809000 |
| Origin | Guangzhou, China |
AIRSUSTECH manufactures high-performance 230116-1 air bellows designed to meet the demands of your vehicle steering applications. These air bellows combine operational efficiency with exceptional durability, delivering long-lasting quality without compromising effectiveness.



