| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Delivery Time | 3-8 Working Days |
| Brand | AIRSUSTECH |
| Place of Origin | Guangzhou, China |
| Certification | ISO/TS16949:2009 |
| Model Number | 1B6X1P |
| Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 PCS/Week |
| Place of Origin | Guangzhou, China | Cross | Dunlop Pneuride 6''X1 |
| Sample | Available | Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement |
| Color | Black | Plate Material | Aluminum |
| Operation | Gas-Filled | Model Number | 1B6X1P |
| Supply Ability | 1000 PCS/Week | Certification | ISO/TS16949:2009 |
| Brand Name | AIRSUSTECH | Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| PCD | 127 MM | Price | Negotiable |
| Delivery Time | 3-8 Working Days | Air Inlet | G1/2 |
| Minimum Order Quantity | 1 Piece | Structure | Single Convoluted |
The G1/2 Port Size Oria 6''X1 Convoluted Air Bag FS 76-7 DI Continental Air Spring is a high-performance industrial air spring designed for reliable operation in demanding applications.
| Parameter | Value |
|---|---|
| Minimum Compressed Height | 55 mm |
| Maximum Extended Height | 110 mm |
| Working Stroke | 55 mm |
| Air Connection | G1/2 |
| Screw Nut Size | 4 x M8 |
| Operation | Gas-filled |
| Parameter | Value |
|---|---|
| Cover Plate Diameter | 152.5 mm |
| Center-to-Center Distance | 127 mm |
| Maximum Rubber Outer Diameter (at 0.7 MPa) | 175 mm |
| AIRSUSTECH No. | Oria Model No. | Max. O.D. [mm] | Center Distance [mm] | Cover Plate O.D. [mm] | Min. Height [mm] | Stroke [mm] |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1B4.5X1P | 4 1/2''X1 | 125 | 93 | 110 | 45 | 40 |
| 1B6X1P | 6''X1 | 165 | 127 | 152 | 55 | 50 |
| 1B6X1T | 6''X1ST | 165 | 127 | 154 | 50 | 50 |
| 1B8X1T | 8''X1 | 215 | 156 | 184 | 50 | 70 |
| 1B10X1T | 10''X1 | 260 | 181 | 210 | 50 | 85 |
| 1B12X1T | 12''X1 | 310 | 232 | 260 | 55 | 85 |
| 1B14.5X1T | 14 1/2''X1 | 378 | 283 | 310 | 50 | 115 |
| 1B16X1T | 16''X1 | 410 | 283 | 310 | 60 | 130 |



