| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 Piece |
| Delivery Time | 3-8 Working Days |
| Brand | AIRSUSTECH |
| Place of Origin | Guangzhou, China |
| Certification | ISO/TS16949:2009 |
| Model Number | 1B6X1P |
| Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 PCS/Week |
| Place of Origin | Guangzhou, China | Bellows Type | Single Convoluted |
| Cross | Contitech FS 76-7 DI | Packaging Details | Strong Carton Box or as Customers Requirement |
| Color | Black | Durability | High |
| Air Supply | G1/2 | Material | Steel and Aluminum |
| Model Number | 1B6X1P | Supply Ability | 1000 PCS/Week |
| Flexibility | Good | Certification | ISO/TS16949:2009 |
| Brand Name | AIRSUSTECH | Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 3-8 Working Days |
| Minimum Order Quantity | 1 Piece | Packaging | Brown Carton |
Dunlop 6''X1 Aluminum Plate Air Spring A313300101 for Industrial Equipment Vibration
| PCD | 127 mm |
|---|---|
| Aluminum Plate O.D. | 152.5 mm |
| Minimum Height | 55 mm |
| Maximum Height | 110 mm |
| Max. Outer Diameter | 175 mm |
| Installation Space | 190 mm |
| Air Fitting | G1/2 |
| Mounting Holes | 4-M8 |
Supplier Part Number: A 3 1330 01 01, A313300101, 6''X1, 6'X1, 6X1, SP2913
Supplier Part Number: FS 76-7 DI, FS 76-7 DI G1/2, FS 76-7 DI M8, 70208
Supplier Part Number: W01-R58-4078, W01 R58 4078, W01R584078, WO1-R58-4078, WO1 R58 4078, WO1R584078
Supplier Part Number: PM/31061, PM 31061, PM31061
Supplier Part Number: 9109004A
Supplier Part Number: 6''X1, 6'X1, 6X1
| 1B6X1P | 2B6X2P | 3B6X3P |
|---|---|---|
|
PCD: 127 mm Cover Plate Diameter: 152.5 mm Mounting Holes: 4-M8 Air Connection: G1/2 Max. Diameter: 175 mm Minimum Height: 55 mm Maximum Height: 110 mm Cross References: Firestone W01-R58-4078 Dunlop Pneuride 6''X1 Dunlop Springride SP2913 Dunlop A 3 1330 01 01 Contitech FS 76-7 DI Contitech Order No. 70208 Norgren PM/31061 Parker 9109004A Oria 6''X1 |
PCD: 127 mm Cover Plate Diameter: 152.5 mm Mounting Holes: 4-M8 Air Connection: G1/2 Max. Diameter: 178 mm Minimum Height: 75 mm Maximum Height: 200 mm Cross References: Norgren PM/31062 Firestone W01-R58-4070 Dunlop Pneuride 6"x2 (Al) Dunlop Springride SP2917 Contitech FD 76-14 DI Parker 9109001A Dunlop A 3 1330 02 01 Oria 6''X2 |
PCD: 127 mm Cover Plate Diameter: 152 mm Mounting Holes: 2-M8 Air Connection: G1/2 Natural Diameter: 159 mm Design Height: 198 mm Cross References: Dunlop Pneuride 6''X3 (Al) Dunlop Springride SP2923 Contitech FT 76-20 DI Norgren PM/31063 Parker 9109007A |