| Price | US$0.01~US$49.99 |
| MOQ | 1 |
| Delivery Time | 7-9 working days |
| Brand | TK/DF/Neutral |
| Certification | CE, ROHS, REACH, CPR EN50575 |
| Model Number | TK-48F-PC-LA-LA-XXXM |
| Packaging Details | Standard export packing |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal,L/C |
| Supply Ability | 10000pcs per week |
| Vibration | ≤0.2dB | Packaging Details | Standard export packing |
| Cable Material | LSZH/PVC | Model Number | TK-48F-PC-LA-LA-XXXM |
| Supply Ability | 10000pcs per week | Certification | CE, ROHS, REACH, CPR EN50575 |
| Sheath | LSZH | Brand Name | TK/DF/Neutral |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal,L/C | Insertionloss | <= 0.3 dB |
| Connector Color | Green/Blue/Beige/ Aqua/ Magenta | Price | US$0.01~US$49.99 |
| Delivery Time | 7-9 working days | Length | 20M or Customized |
| Fiber Diameter | 9/125μm | Productname | Fiber Optic Patchcord |
| Transport Package | Reel | Minimum Order Quantity | 1 |
| Connector Type | LC/APC, LC/UPC | Fiber Brand | Corning, YOFC, OFS, Draka, HT |
| Cabletype | Single-mode or Multimode | Standardscompliance | CE, RoHS, Reach, ISO9001, ISO14001 |
| Operation Temperature | -20 ~ +65 ℃ | Application | Telecommunications, Data Centers, CATV, LAN |
48 Core Fiber Optic Distribution Breakout Patch Cord designed for high-performance fiber optic connectivity applications.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Connector Type | LC |
| End face type | APC |
| Fiber Type | SM G652D, SM G657A1, SM G657A2 |
| Cable Diameter | 10.5mm |
| Insertion loss | ≤ 0.3 dB |
| Return loss | UPC SM≥50dB, APC SM ≥60dB |
| Repeatability | ≤ 0.1 |
| Durability | ≤ 0.2dB |
| Interchangeability | ≤ 0.2dB |
| Tensile strength | >70N |
| Operating Temperature | -20℃~70℃ |
| Storage Temperature | -40℃~80℃ |
| Outer Sheath Material | LSZH |
| Bending radius (Static/Dynamic) | 10D/20D |
| Length | 10M, 20M, 50M, 100M or customized |
| Fanout Length | 0.5M, 1M or customized |
| Fanout Diameter | 2.0mm |
Specify the following parameters when ordering:
With over 10 years of experience in this field, we provide professional service and technical expertise.
If you're interested in our products or have any questions, please contact us for more information.