| Price | Negotiable |
| MOQ | 10pcs |
| Delivery Time | 5-7 working day |
| Brand | MH |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO CE ROHS FCC |
| Model Number | MBeauty-45W |
| Packaging Details | 360*320*46 MM 10pcs in a box |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram,Paypal |
| Supply Ability | 50000 pcs per year |
| Frequency Range | 50Hz-60Hz | Place of Origin | China |
| Packaging Details | 360*320*46 MM 10pcs in a box | Model Number | MBeauty-45W |
| Supply Ability | 50000 pcs per year | Certification | ISO CE ROHS FCC |
| Spectrum | 660-850 = 1:1 (spectrum can be customized) | Brand Name | MH |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram,Paypal | Number | 225pcs |
| size | 310*310*35mm | Angle | 60 ° |
| Delivery Time | 5-7 working day | Product name | Therapy light lamp |
| Minimum Order Quantity | 10pcs | Voltage | AC85-265V |
| LED life | more than 50,000 hours | Application | For Commercial & Home Use |
| Power | 45W |
Skin Care Machine LED Infrared Red Light Therapy Wrinkle Removal Light Panel Therapy Lamp
As research into red light therapy has progressed, it has become increasingly apparent that the treatment offers astonishing health benefits. Clinical studies are beginning to explore the diverse potential of red and near-infrared wavelengths for healing diverse physiological and mental conditions. Think of red light as food for your body; providing nutrient-dense nourishment that contributes to enhanced well-being.
Red Light Therapy Device Key Features:
Parameters
| Product name | 45W Led Light Therapy |
| Light Source | LED |
| Lamp power | 45w |
| Acutal power | 34w |
| LED pcs | 225Pcs 0.2W |
| Dimension | 310*310*35mm |
| Input Voltage | AC85-265V |
| Net Weight | 890 G |
| Irradiance | 3 inch / 12.0 mW/c㎡ |
| Reflector Angle | 60° |
| Wavelength | 660nm : 850nm = 1:1 |
| Warranty | 2 years |
Functions:

Instructions:
FAQ