| Price | Negotiable |
| MOQ | Negotiable |
| Delivery Time | Negotiable |
This floor-standing self-service digital interactive information kiosk features an L-type vertical screen with touch capability, available in white or black color options.
As smart technology develops, self-service kiosks are increasingly applied in public places like shopping malls, banks, restaurants, and hospitals. Genevision's self-service info kiosk improves efficiency and saves time for the public.
This floor-standing self-service touch screen kiosk is ideal for ticket printing applications in train stations and cinemas, where users can scan their ID card to read personal information and print tickets.
| Screen size | 32" LG |
| Point resolution | 1920*1080 |
| Display area(mm)/mode | 16:9 |
| Pixel Pitch(mm) | 0.51075*0.51075 |
| Screen display area | 695.68*390.26mm |
| Brightness (nits) | 300 cd/m2 (Typ.) |
| Transmission contrast | 1000:1 (Typ.) |
| Dynamic contrast | 5000:1 (Typ.) |
| Display color | 1.07B (8-bit + Hi-FRC) |
| Response time | 10 (Typ.)(Tr+Td); 5 (Typ.)(G to G) |
| Visual angle | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) |
| Working temperature | -10- 80 ℃ |
| Life(hrs) | 50000H |
| CPU | RK3288 Quad core |
| System | Android6.0 |
| RAM | DDR3 2G |
| ROM | 8G |
| Interface | USB*2 SD card*1 RJ45*1 |
| Power | 110V~260V |
| Display type | LED screen display |
| Touch | Infrared 10 touch |
| Network Type | RJ45/WIFI |
| Bluetooth | 5.0 |
| Printer | Yes |
| NFC Card reader | Yes |
| QR code scanning | Support OCR |




