| Price | 2-6usd/kg |
| MOQ | 3tons |
| Delivery Time | 7-15 working days |
| Brand | BM |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | ISO |
| Model Number | BM01 |
| Packaging Details | EPE cotton +PET film + Carton with marks of products information |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 600tons/monthly |
| Usage | Image surface protection film | Place of Origin | CHINA |
| Packaging Details | EPE cotton +PET film + Carton with marks of products information | Product Name | pet higher glossy film |
| Color | transparent | Material | Optical grade transparent PET film |
| Model Number | BM01 | Supply Ability | 600tons/monthly |
| Certification | ISO | Brand Name | BM |
| Payment Terms | T/T | Function | Transparent high viscosity |
| Glue | No glue inner corona | Price | 2-6usd/kg |
| Delivery Time | 7-15 working days | Length | 50m |
| Minimum Order Quantity | 3tons | glue thickness | 50mic |
| Width | 31.5cm-1.52m | Film Thickness | 300mic,250mic |
Laser colorful car film, pvc self-adhesive laser lettering car stickers, aluminum-plated instant stickers
| Item Name: | Transparent Glossy PET Film |
| Specification: | 300 mic |
| Compatible ink: | Aqueous Ink (Dye) |
| Waterproof | NO |
| Application: | Digital Inkjet Printing |
| Width: | 0.914m/1.07m/1.27m/1.37m/1.52m, 36"/42"/50"/54"/60" |
| Length: | 30m |
| Core size: | 2" diameter |
| Packing: | one roll in one standard export carton box |
Features:
1.Suitable
for
dye-based
printer
printing,
good
flexibility
2.Easy
to
absorb
ink,
quick
drying,
the
graphics
are
brilliant.
3.Good
smoothness,
easy
segmentation.
4.Perfect
material
for
plate-making.
Application:
1. Windows advertising
2.
In-store
advertising
3.
Press
publishing
printing
plate
4.
Screen
printing
plate
5.
Trademarks
and
textile
printing
plate
Our advantage
High
transparency
High
adhesion
No
debonding
Easy
to
apply
Durable
weather
resistance
Not
easy
to
turn
yellow
Our
company
has
a
good
series
of
adhesive
products,
such
as
double-sided
adhesive
series,
crystal
film
series,
cold
mounting
film
series,
special
material
series
(whiteboard
erasable
film,
car
film),
inkjet
media
series.
If
you
need
this
type
of
adhesive
series,
contact
me,
there
must
be
no
mistake.
Guarantee
not
to
delay
your
precious
time,
and
more
importantly,
give
you
the
best
quality
and
price.
Please
contact
me.
Packaging
Other Products



