| Price | Negotiable |
| MOQ | 1 |
| Delivery Time | 120 days |
| Brand | SUNRISE |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
| Certification | EcoVadis audit, UL certification, SGS certification, Sedex certification, European Union PED, American ASME, German TUV, Russian GOST, European Union ATEX, Australia AS1210, CE, ISO |
| Model Number | KQS20-4 |
| Packaging Details | Standard shipping wooden box or stretch film packaging |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 6 units per year |
| Place of Origin | Jiangsu, China | Packaging Details | Standard shipping wooden box or stretch film packaging |
| Number of capping heads | 4 | Model Number | KQS20-4 |
| Supply Ability | 6 units per year | Certification | EcoVadis audit, UL certification, SGS certification, Sedex certification, European Union PED, American ASME, German TUV, Russian GOST, European Union ATEX, Australia AS1210, CE, ISO |
| capacity | 200CPM (330ml) | Brand Name | SUNRISE |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram | Price | Negotiable |
| Delivery Time | 120 days | Minimum Order Quantity | 1 |
| Number of filling valves | 20 | Filling temperature | 0-4℃ |
| Filling pressure (CO2) | 0.15~0.4Mpa | Maximum CO2 content | 5.0g/L |
200CPM Cans Carbonated Beverage Filling Machine 4 heads
Description:
The 200CPM can filling and sealing machine is mainly suitable for the filling and sealing of aluminum two-piece cans of beer and gas-containing beverages.
Technical Parameter:
| Capacity | 200CPM (330ml) |
| Number of filling valves | 20 |
| Number of capping heads | 4 |
| Filling temperature | 0-4℃ |
| Maximum CO2 content | 5.0g/L |
| Filling pressure (CO2) | 0.15~0.4Mpa |
| Filling method | Balanced pressure |
| Center diameter of filling valve | Ф1000 |
| Filling valve distance | 163.36mm |
| Conveyor height | 1150~1250mm |
| Cover size (202 cover) | Diameter 59.52±0.25 standard basic cover type |
| Can size | Diameter 66 |



Fitting Brand:
Slewing support: Luoyang special heavy
Inlet control valve: Korea
Seals: Sealtech Germany
Pneumatic components: SMC/FESTO
Timing belt: Ningbo Fulong
Motor: Wannan
PLC: Mitsubishi
Inverter: Mitsubishi
Human Machine Interface: Delta
Bearing brand: SKF/NSK