| Price | Negotiable |
| MOQ | 50 SETS |
| Delivery Time | 5-8 WORK DAYS |
| Brand | SONGRUI |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE |
| Model Number | PY2000ACS |
| Packaging Details | 340*290*373cm |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 Set/Sets per Month |
| Place of Origin | China | Gate moving speed | 10-13m/min |
| Packaging Details | 340*290*373cm | Product Name | Sliding Gate Opener |
| Power supply | 380V/50Hz | Maximum weight | 2000Kg |
| Remote control mode | Single button mode / Three button mode | Model Number | PY2000ACS |
| Supply Ability | 10000 Set/Sets per Month | Certification | CE |
| Brand Name | SONGRUI | Payment Terms | T/T |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 5-8 WORK DAYS |
| Limit switch | Spring limit switch / Magnetic limit switch | Minimum Order Quantity | 50 SETS |
| Motor power | 600W |
|
Warranty
|
1
Year
|
|
After-sale
Service
|
Online
technical
support
|
|
Project
Solution
Capability
|
graphic
design,
3D
model
design,
total
solution
for
projects,
Cross
Categories
Consolidation
|
|
Application
|
Apartment
|
|
Design
Style
|
Modern
|
|
Model
Number
|
PY2000ACS
|
|
Model
|
PY2000ACS
|
|
Power
supply
|
AC380V
|
|
Motor
power
|
750W
|
| Output Torque | 36N.m |
| Output Shaft Height | 56mm |
|
Gate
moving
speed
|
10-13m/min
|
|
Maximum
weight
of
gate
|
2000Kg
|
|
Remote
control
distance
|
≥30m
|
| Recording of Up Remote | 25 |
| Remote Frequency | 433.92NHz |
|
Remote
control
mode
|
Single
button
mode
/
Three
button
mode
|
|
Limit
switch
|
Spring
limit
switch
/
Magnetic
limit
switch
|
| Work Duty | S2 20min |
| Working Noise | ≤58dB |
|
Working
temperature
|
-20°C
~
+50°C
|
| Driving Mode | Gear |
|
Package
weight
|
17.00Kg
|
Our service:
Welcome OEM&ODM orders
1.
Logo
printing
on
products;
2.
Customized
color
box
or
carton;
3.
Any
your
ideas
on
products
we
can
help
you
to
design
and
put
it
into
production.
