| Price | Negotiable |
| MOQ | 50 SETS |
| Delivery Time | 5-8 WORK DAYS |
| Brand | SONGRUI |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE |
| Model Number | PTQ-JSD2 |
| Payment Terms | T/T |
| Remote control range | ≤100m | Place of Origin | China |
| Sharp spike size | L205mm*H110mm*T10mm | Color | Yellow and black (customized) |
| Material | Q235 Steel | Model Number | PTQ-JSD2 |
| Certification | CE | Power Supply | AC220V+/-10% 50HZ/60HZ |
| Brand Name | SONGRUI | Payment Terms | T/T |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 5-8 WORK DAYS |
| Product name | Tyre killer/ breaker | Bearing weight | ≥ 40T |
| Minimum Order Quantity | 50 SETS | Steel thickness | 12-16mm (customized) |
Electric Puncture Tire Breaker Road Blocker Embedded Type
Stainless steel full automatic tyre killer one way road spikes. Electric tire breaker can be divided into three types: speed belt type, buried type and portable type. Tire breaker is a kind of tire breaker roadblock which is driven by motor power unit, remote controlled or wire controlled.
Key features:
1. It adopts mechatronic remote control device, which has strong structure and simple operation;
2. The double functions of penetrating, breaking and blocking the car;
3. It can be combined with other control devices to realize control linkage
Product Description:
| Material | Q235 steel with painting |
| Ip Protection | IP67 |
| Color | Yellow and black, can be customized |
| Size | L205mm*H110mm*T10mm |
| Material Thickness | 12-16mm (customized) |
| Spike Height | 15cm (can customized to 25cm) |
| Max Loading Weight | ≥40T |
| Control Distance | Electro-hydraulic, <1000Meters |
| Power Supply | 220V, single phase |
| Lifting Time | 2S |
| Including | Tyre killer, control box, installation accessories, remote control |
Our
service:
Welcome
OEM&ODM
orders
1.
Logo
printing
on
products;
2.
Customized
color
box
or
carton;
3.
Any
your
ideas
on
products
we
can
help
you
to
design
and
put
it
into
production.


