| Price | USB |
| MOQ | 50 SETS |
| Delivery Time | 5-8 WORK DAYS |
| Brand | SONGRUI |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE |
| Model Number | SL4000BP |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 Set/Sets per Month |
| Place of Origin | China | Lifting Force | 4000KG |
| Limit Switch | Magnetic limit switch/Spring limit switch | Power supply | 220V,50Hz;380V,50Hz |
| Model Number | SL4000BP | Supply Ability | 10000 Set/Sets per Month |
| Certification | CE | Brand Name | SONGRUI |
| Payment Terms | T/T | Price | USB |
| Delivery Time | 5-8 WORK DAYS | Minimum Order Quantity | 50 SETS |
| Motor Power | 1500W | Gate Move Speed | 10m/min |
| Certificate | CE |
Large Heavy Sliding Gate Motor for 4000kg AC Motor
Super large/heavy sliding gate motor, high quality guarantee.
Product features:
* Frequency inverter control unit.
* Keypad / single button interface.
* Alarm lamp, Photo beam & safety beam interface.
* User can select auto-close function.
* auto-reverse when hitting obstacle during closing.
* manual release design for emergency purposes.
Main technical parameters:
| Unit Model | SL4000BP |
| Power Supply | 220V,50Hz;380V,50Hz |
| Max. Gate Weight | 4000KG |
| Motor Power | 1500W |
| Control Unit | Frequency Inveter |
| Gate Moving Speed | 10 m/min |
| Limit Switch | Encoder |
| Recording of up Remotes | 400 pcs |
| Decoding / Frequency | Rolling code / 433.92MHz |
| Work Duty | S2 20min |
| Noise | ≤60dB |
| Work Temperature | -20°C~50°C |
| Gross Weight | 53 KG |
Our service:
Welcome OEM&ODM orders
1.
Logo
printing
on
products;
2.
Customized
color
box
or
carton;
3.
Any
your
ideas
on
products
we
can
help
you
to
design
and
put
it
into
production.


