| Price | Negotiable |
| MOQ | 50 SETS |
| Delivery Time | 5-8 WORK DAYS |
| Brand | SONGRUI |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE |
| Model Number | SW400DC |
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | China | Max. Gate Weight | 400KG |
| Limit Switch | Magnetic limit switch | Max. Gate Length | 3.0 m / Leaf |
| Model Number | SW400DC | Certification | CE |
| Power Supply | AC 220V/50Hz; AC 110V/60Hz | Brand Name | SONGRUI |
| Payment Terms | T/T | Price | Negotiable |
| Delivery Time | 5-8 WORK DAYS | Minimum Order Quantity | 50 SETS |
| Motor Power | DC24V/60 | Decoding / Frequency | Rolling code / 433.92MHz |
WiFi Remote Automatic Control DC AC Swing Gate Opener Electric Gate Motor Operator SW400DC
Product features:
* DC motor, compact structure, smooth operation and low noise.
* Stroke length 45 cm.
* External control box.
* Keypad/single button interface.
* Alarm lamp,Photo beam & safety beam interface.
* User can select auto-close function.
* Manual release design for emergency purposes.
Main technical parameters:
| Unit Model | SW400DC |
| Power Supply | 220V,50Hz;110V,60Hz |
| Max. Gate Weight | 400KG / Leaf |
| Max. Gate Length | 3.0 m / Leaf |
| Motor Power | DC24V,60W |
| Gate Moving Speed | 20 second per 90 angle |
| Limit Switch | Magnetic |
| Recording of up Remotes | 25 |
| Decoding / Frequency | Rolling code / 433.92MHz |
| Work Duty | S2 30min |
| Noise | ≤60dB |
| Work Temperature | -20°C~70°C |
Our service:
Welcome OEM&ODM orders
1.
Logo
printing
on
products;
2.
Customized
color
box
or
carton;
3.
Any
your
ideas
on
products
we
can
help
you
to
design
and
put
it
into
production.

