| Price | Negotiation |
| MOQ | 60 pcs |
| Delivery Time | 15days |
| Brand | HUAXING |
| Place of Origin | China |
| Certification | MSDS |
| Model Number | HX32700 |
| Packaging Details | Carton |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 10000pcs per month |
| Place of Origin | China | Operation temperature | -20℃~60℃ |
| Packaging Details | Carton | Light weight | 160g |
| Material | LiFePo4 cell | DC Input current | 5V/2A |
| Model Number | HX32700 | Supply Ability | 10000pcs per month |
| Certification | MSDS | Brand Name | HUAXING |
| Payment Terms | T/T, L/C | Price | Negotiation |
| Delivery Time | 15days | Capacity | 6Ah |
| OEM | YES | Minimum Order Quantity | 60 pcs |
| Voltage | 3.2V | Output current | 5V/2.1A |
| Life cycles | Over 2000times | Certificate | MSDS, UN38.3, CE, FCC, RoHS |
| Product Name | 6000mAH cylindrical Power Bank |
| Color | Black, Red,Blue, Optional Color Support |
| Input | USB 5V/2A |
| Output | USB 5V/2.1A |
| Total Output | 10W or 2A |
| Capacity | 6000mAh |
| Weight | 200g |
| Dimension | 32.2*80mm |
| Battery Type | Lithium iron phosphate battery |
| Materials | Aluminum alloy+PC+V(0) |
| Certification | MSDS, UN38.3, CE, RoHS |
| Warranty | 12 Months |
| Factory | Yes. It's in Shenzhen |
| Factory Audit | ISO9001 |
Our service:
1.Experienced 32700 LiFePO4 cell & Pack manufacturer.
2. Professional technical, prodction & servise team for your service.
3. Factory recognized by ISO.
4. Satable Quality--Come from superior material supplier & perfect quality control system.
5.Lower Cost--Not the cheapest but the lowest at the same quality.
6.Good Service--Satisfied service before and after sale.
7. Delivery Time-- 5 Days.
8. Warranty Period--1 Years.
Products Picture
Red,Blue,Black and other colors
About
us:
HUAXING
NEW
ENERGY
is
a
group
company.
Our Factory Environment: Welcome to visit us!