| Price | Negotiable |
| MOQ | 100 PCS ( If we have goods in stock, the MOQ is 5 PCS. ) |
| Delivery Time | Negotiable |
| Brand | SDE or YUNLING |
| Payment Terms | T / T; Western Union |
| Supply Ability | 10000 PCS per Month |
| The Number of Springs | 8 Spring | Flywheel (Volante) Minimum Opening | 7" |
| Size | 365*212*394mm | Material | Iron |
| OEM Reference Number | DAN104200-1 | Supply Ability | 10000 PCS per Month |
| Brand Name | SDE or YUNLING | Payment Terms | T / T; Western Union |
| Applicable models | Eaton ATM; bus | Price | Negotiable |
| Torque Rating | 860 ft/lb | Minimum Order Quantity | 100 PCS ( If we have goods in stock, the MOQ is 5 PCS. ) |
| Clamp Load | 2500lbs |
Eaton Clutch Kit ATM 365mm bus Clutch Pressure Plate Assembly
365mm x 1.75" Medium Duty Clutch Kit DAN104200-1
This is a new Original Equipment Eaton Fuller 14.4" x 10T x 1-3/4" Diaphragm Style Pull Type Single Plate Clutch Set for Freightliner and Sterling trucks with Mercedes MBE904 4 cylinder engines and Eaton Synchro Transmissions.
Product Information
| Item Classification | Stamped Steel Covers |
| Torque Rating | 860 ft/lb |
| Clamp Load | 2500lbs |
| Flywheel (Volante) Minimum Opening | 7" |
| OEM Reference Number | DAN104200-1 |


