| Price | Negotiable |
| MOQ | 100 PCS ( If we have goods in stock, the MOQ is 5 PCS. ) |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Brand | YUNLING |
| Place of Origin | GUANGZHOU, CHINA |
| Certification | ISO / TS16949 |
| Model Number | MFC507 |
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 10000 PCS |
| Condition | New | P. C. D | 368 mm |
| Place of Origin | GUANGZHOU, CHINA | Inner Diameter | 210 mm |
| AISIN | CR-310 | Model Number | MFC507 |
| Supply Ability | 10000 PCS | Certification | ISO / TS16949 |
| Brand Name | YUNLING | Payment Terms | T/T, Western Union |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 5-8 work days |
| Product name | Toyota Clutch Pressure Plate | OEM | 31210-2420 |
| Minimum Order Quantity | 100 PCS ( If we have goods in stock, the MOQ is 5 PCS. ) | Outside Diameter | 325 mm |
| Engine | MFC507 |
31210-2420 MFC507 325*210*368mm Toyota Clutch Pressure Plate
The specification of this clutch pressure plate is 325*210*368mm. The outer diameter is 325mm, inner diameter is 210mm and the bolt hole circle is 368mm. OSSCA number is 08942 / 312101972 / 312101992 / 312101971 / 312101991 / 312102201. TOYATA number is 31210-1970 / 31210-1972 / 31210-2201 / 31210-1971 / 31210-1991 / 31210-1993 / 31210-2420. HINO number is 31210-1970 / 31210-1972 / 31210-1992 / 31210-2201 / 31210-2420 / 31210-1971 / 31210-1991 / 31210-1993 / 31210-2202 / 31210-2550.
Product Descripition
| AISIN | CR-310 |
| Outside Diameter | 325mm |
| Inner Diameter | 210mm |
| P. C. D | 368mm |
| Engine | MFC507 |
| Used in vehicle | Toyota |
OEM
| HINO | 31210-1970 |
| HINO | 31210-1972 |
| HINO | 31210-1992 |
| HINO | 31210-2201 |
| HINO | 31210-2420 |
| HINO | 31210-1971 |
| HINO | 31210-1991 |
| HINO | 31210-1993 |
| HINO | 31210-2202 |
| HINO | 31210-2550 |
| TOYOTA | 31210-1970 |
| TOYOTA | 31210-1972 |
| TOYOTA | 31210-2201 |
| TOYOTA | 31210-1971 |
| TOYOTA | 31210-1991 |
| TOYOTA | 31210-1993 |
| TOYOTA | 31210-2420 |
Pictures

