| Price | Negotiable |
| MOQ | 100 PCS ( If we have goods in stock, the MOQ is 5 PCS. ) |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Brand | SDE or YUNLING |
| Place of Origin | GUANGZHOU, CHINA |
| Certification | ISO / TS16949 |
| Model Number | 4JA1-TC |
| Payment Terms | T / T; Western Union |
| Supply Ability | 10000 PCS |
| Item name | Clutch Plate / Isuzu Clutch Kits | Condition | New |
| Place of Origin | GUANGZHOU, CHINA | OE Number | 8-97945679-0 |
| Specification | 250*160*24*25.6 | Model Number | 4JA1-TC |
| Supply Ability | 10000 PCS | Certification | ISO / TS16949 |
| Brand Name | SDE or YUNLING | Payment Terms | T / T; Western Union |
| Car Model | ISUZU D-MAX (8DH) | Price | Negotiable |
| Delivery Time | 5-8 work days | Quality | 100% Tested |
| Minimum Order Quantity | 100 PCS ( If we have goods in stock, the MOQ is 5 PCS. ) | Used in Vehical | For ISUZU |
| Engine | 4JA1-TC / 4JH1-TC / 4JK1-TC / 4JG2 |
8-97945679-0 4JA1-TC 250*160*24*25.6 Clutch Plate Isuzu Clutch Kits
This clutch disk assembly is used for ISUZU D-MAX (8DH) with 4JA1-TC / 4JH1-TC / 4JK1-TC / 4JG2 engine. OE number of this clutch plate / Isuzu Clutch Kits is 8-97945679-0 / 8-97944277-0. EXEDY number is ISD088U. The size of this clutch disc is 250*160*24*25.6mm. Its outer diameter is 250mm, inner diameter is 160mm, centering diameter is 25.6mm and the teeth quantity is 24.
Product Specification
| Product Name | Clutch Disk Assembly |
| Specification | 250*160*24*25.6 |
| Diameter | 250mm |
| Inner diameter | 160mm |
| Centering Diameter | 25.6mm |
| Number of Teeth | 24 |
| OE number | 8-97945679-0 / 8-97944277-0 |
| Exedy number | ISD088U |
| Car Fitment | For ISUZU |
| Car Model | D-MAX (8DH) |
| Condition | New |
| Engine / Application | 4JA1-TC / 4JH1-TC / 4JK1-TC / 4JG2 |
| Quality | 100% Tested |
OE Number
| ISUZU | 8-97945679-0 |
| ISUZU | 8-97944277-0 |
| ISUZU | 8-97941523-0 |
| ISUZU | 8-97945775-0 |
Used in Vehicles
| Model | Engine | Displacement | Power | Hp | Type | Year |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ISUZUD-MAX (8DH) |
(2002/05
-
/)
|
|||||
D-MAX
(8DH)
2.5
D
4x4
|
4JA1-TC | 2499 | 74 | 101 | Pickup |
02/05
-
/
|
D-MAX
(8DH)
3.0
DiTD
4x4
|
4JH1-TC | 2999 | 96 | 131 | Pickup |
02/05
-
/
|
D-MAX
(8DH)
3.0
DiTD
|
4JH1-TC | 2999 | 96 | 131 | Pickup |
02/10
-
/
|
D-MAX
(8DH)
2.5
DiTD
4x4
|
4JK1-TC | 2499 | 100 | 136 | Pickup |
07/01
-
/
|
D-MAX
(8DH)
2.5
D
|
4JA1-TC | 2499 | 74 | 101 | Pickup |
02/10
-
/
|
D-MAX
(8DH)
2.5
DiTD
|
4JK1-TC | 2499 | 100 | 136 | Pickup |
06/10
-
/
|
Pictures