| Price | Negotiable |
| MOQ | 100 PCS ( If we have goods in stock, the MOQ is 5 PCS. ) |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Brand | SDE or YUNLING |
| Place of Origin | GUANGZHOU, CHINA |
| Certification | ISO / TS16949 |
| Model Number | 2GD-FTV / 1GD-FTV |
| Payment Terms | T / T; Western Union |
| Supply Ability | 10000 PCS |
| Condition | New | Car Make | For Toyota |
| Place of Origin | GUANGZHOU, CHINA | OE Number | 31210-0K280 |
| Car Year | 2015- / 2018- | Model Number | 2GD-FTV / 1GD-FTV |
| Supply Ability | 10000 PCS | Certification | ISO / TS16949 |
| Brand Name | SDE or YUNLING | Payment Terms | T / T; Western Union |
| Car Model | HILUX VIII Pickup / FORTUNER | Item Name | Clutch Pressure Plate Assembly / Toyota Clutch Kits |
| Price | Negotiable | Delivery Time | 5-8 work days |
| Quality | 100% Tested | Minimum Order Quantity | 100 PCS ( If we have goods in stock, the MOQ is 5 PCS. ) |
| Application | 2GD-FTV / 1GD-FTV | Exedy Number | TYC655 |
31210-0K280 275*180*311mm Clutch Cover 2GD-FTV Toyota Clutch Kits
275*180*311mm Clutch Cover 31210-0K280 2GD-FTV Toyota Clutch Kits
This cover is used for Toyota. Car model is FORTUNER (_N15_, _N16_) 2.4 D (GUN165_) / FORTUNER (_N15_, _N16_) 2.8 D 4x4 (GUN156) / HILUX VIII Pickup (_N1_) 2.4 D (GUN112_, GUN122_, GUN135_, GUN120_) / HILUX VIII Pickup (_N1_) 2.4 D (GUN135) / HILUX VIII Pickup (_N1_) 2.4 D 4WD (GUN125) / HILUX VIII Pickup (_N1_) 2.4 D 4WD (GUN125_) / HILUX VIII Pickup (_N1_) 2.8 D (GUN123_, GUN136_) / HILUX VIII Pickup (_N1_) 2.8 D 4WD (GUN126_). Car Year: 2015- / 2018-. Engine type / Application is 1GD-FTV / 2GD-FTV. The size of this clutch pressure plate assembly is 275*180*311mm. The outer diameter is 275mm, inner diameter is 180mm, and the Bolt Hole Circle is 311mm. OE number of this clutch pressure plate assembly / Toyota Clutch Kits is 31210-0K280. Exedy number is TYC655.
Product Specification
| Item | Clutch Cover / Clutch Pressure Plate / Toyota Clutch Kits |
| Outer diameter | 275mm |
| Inner diameter | 180mm |
| Bolt Hole Circle | 311mm |
| Application | 1GD-FTV / 2GD-FTV |
| Car Cake | For Toyota |
| Car Model | HILUX VIII Pickup / FORTUNER |
| Car Year | 2015- / 2018- |
| Exedy Number | TYC655 |
| OE Number | 31210-0K280 |
Detailed Images

