| Price | Negotiable |
| MOQ | Negotiable |
| Delivery Time | 7-20 days |
| Brand | OEM |
| Place of Origin | Shenzhen ,China |
| Certification | CE/ROHS/FCC/UL/ISO/3C |
| Model Number | OEM |
| Packaging Details | Plywood or Flight Case |
| Payment Terms | Bank T/T transfer, Western Union |
| Supply Ability | 6000sqm/month |
| Place of Origin | Shenzhen ,China | Brightness | >800nits |
| Life Span | >100,000 Hours | Packaging Details | Plywood or Flight Case |
| Wegiht | 2.6kg/pc | Model Number | OEM |
| Supply Ability | 6000sqm/month | Certification | CE/ROHS/FCC/UL/ISO/3C |
| Pixels | 2mm | Brand Name | OEM |
| Payment Terms | Bank T/T transfer, Western Union | Display Size | 512*64mm |
| Delivery Time | 7-20 days | Price | Negotiable |
| Minimum Order Quantity | Negotiable | Driving Mode | 1/24 scan |
Ultra Thin 800cd/Sqm P1.25mm COB LED Display 512*64mm Cabinet Size
>>Features
1. Nationstar high quality LED lamp ensure the vivid video effect and good color uniformity.
2. Text/Pictures/videos can be displayed.
3. It is easy to change program by usb,wifi,3g,4g.
4. Support cluster-control.
5. Attract eyes on the advertising.
6. Makes your shop more smart and impove the sales amount.
>>Specification
| Item | parameters |
| Pixel Pitch | 2mm |
| Pixel Density | 250000dos/sqm |
| LED Package | Nationstar SMD1515 |
| Display Size | 512*64mm |
| Display Resolution | 256*32dots |
| Cabinet Materials | Aluminum |
| Wegiht | 2.6kg/pc |
| Brightness | >800nits |
| Driving Mode | 1/32 scan |
| Refresh Rate | >1920hz |
| Grey Level | 14Bits |
| Viewing Angle | 140°/140° |
| Blind Spot Rate | <1/10,000 |
| Life Span | >100,000 Hours |
| Connection | USB,WIFI,3G,4G |
Product advantages:
1) Price Advantage: we have the best competitive price at the market, also have the same even better quality.
2) Quality advantage: From material to finished product, from design to produce, we control all steps
3) Service advantage: Better service at same situation, better cooperation at same service
>>Description
Widely used in high-end Supermarket Retail perimeter Night club Fashion shop,etc

FQA: