| Price | Negotiation |
| MOQ | 1set |
| Delivery Time | 7-120 days |
| Brand | XiTan Equipment |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE;ISO9001:2015 |
| Model Number | GM-6A |
| Packaging Details | Nude Package in 20GP Container |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100set Per Year |
| Condition | New | Place of Origin | China |
| Drill Hole Depth | as specification | Packaging Details | Nude Package in 20GP Container |
| Drill Hole Diameter | as specification | Model Number | GM-6A |
| Supply Ability | 100set Per Year | Certification | CE;ISO9001:2015 |
| After-Sales Service Provided | Engineers Available to Service Machinery Overseas | Brand Name | XITAN EQUIPMENT |
| Payment Terms | T/T | Price | negotiable |
| Delivery Time | 30-90days | Bit Type | Diamond |
| Minimum Order Quantity | 1set | Voltage | As Yours |
GM-6A Crawler Type Full Hydraulic Engineering Jet Grotuing Drilling Rig

Purpose
GM-6A Jet Grouting Drilling Rig is mainly applied for a variety of drilling techniques such as rotary drilling, auger drilling, air down-the-hole hammer drilling, follow-up drilling, and high-pressure jet grouting for construction,which is widely used in engineering fields such as tunnel pipe-shed support, advanced forecasting, deep foundation anchoring,blastholes in open-air quarrying , anti-floating anchoring, geothermal holes, hydrological wells and geological disaster control.


Main parameters
| Drilling depth | 50-200m |
| Drilling hole diameter | φ50-φ200mm |
| Drill pipe diameter | φ50—φ89 |
| Power head speed | Low:0-60r/min High: 0-120r/min |
| Power head torque | 8000N.m-4000N.m |
| Power head stroke | 3400mm |
| Maximum feed force | 30kN |
| Maximum pulling force | 65kN |
| Arm sliding stroke | 900mm |
| Arm pitch angle | 90°~ -10° |
| Arm swing angle | ±25° |
| Horizontal hole height | High:3100mm Low: 2100mm |
| Driving speed | 1.5km/h |
| Climbing ability | 20° |
| Motor Power | 55+5.5kW |
| Dimensions of drilling rig | L:5m×W:2.2m×H:2.3m |
| Total weight | 7500kg |